Bilim Kurulu Açıkladı! Bu Aşıyı Olmayanlar…

0 242

Bilim kurulu açıkladı. Pek çok eğitim kurumu için düzenli aşı testi istendiğini biliyorsunuz. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü bu konuya dair bir açıklama yaptı. Türkiye’nin tüm risklere rağmen yeni eğitim ve öğretim yılında gerekli tedbirleri alarak eğitim hayatına devam edeceği söylendi. Hatta bunun düzenli olarak sürdürülmesi için bütün çalışmaların da yapılması gerektiği söylendi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan pek çok uzmana göre bu konu çok ehemmiyetli. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi tarafından ön plana çıkarılan ve KTÜ araştırma ekibi tarafından söylenen bilgiye göre Türkiye üzerinde 18 milyonu aşkın öğrenci bulunuyor ve bu kadar kişinin pandemi sebebiyle eğitime 1.5 sene ara vermesinin büyük bir sorun yaratabileceğini söylüyor. Bu yüzden de yüz yüze eğitime mutlaka geçmeliyiz diyen bilim kurulu, bu konuya dair de detaylı bir açıklama yapıyor. Hem daha fazla kişiye erişmek hem de alanında uzman bir ekiple bu konuyu takip etmek için kurulan Bilim Kurulu, sürecin başından beri ülkemiz için tavsiyeler ve öneriler veriyor.

Aşılandırmanın hızlanması şart!

Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara göre aşılanma sürecinin hızlanması lazım. Bu yüzden de pek çok kişiye göre bir beklenti ve yenilik organize ediliyor ve ön plana çıkarılıyor. Bu süreçlere dair daha farklı ve hızlı bir yapıda ilerleyen her bir beklenti için kendimize göre de bir yenilik ve organizasyon kuruyoruz. Zaman içerisinde hızlanacak olan aşılanmanın eğitim öğretim sürecindeki bütün sekteleri toparlayacağını söyleyebiliriz. Geneli itibariyle pek çok insanın tercihlerini ön plana çıkaran aşılandırma süreci, hepimiz için bir yenilik ve beklenti yaratacaktır. Bu yüzden de bunları yakından takip etmek önemli olacaktır.

Pek çok riskli vakanın önüne bu şekilde geçildiğinin de mesajını veren bilim kurulu, eğitim öğretim sürecinin çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini ve aşılanmanın gerçekten önemli olduğunu söylüyor. Bu yüzden de ayrıntıların tamamını kendinize göre kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.