Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber! Çin Aşısından Sonra Alman Aşısı ile İlgili de Skandal Açıklama!

Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber

0 3.741

Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber

Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber! Hayatımıza bir anda giren koronavirüs ile birlikte aşı olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Uzun bir süre Çin aşısı yaptırmak da olan dünya bir anda bu aşının tesirinin çok fazla olmadığının anlaşılması ile birlikte Alman yapımı aşıya yöneldi.  Fakat Alman açısı ile ilgili de son zamanlarda birçok soru işareti bulunuyor. Birtakım yapılan açıklamalar ile birlikte insanların kafası karışıyor. Tam koruma Alman aşısı tarafından sağlanıyor mu? Yoksa belirli bir süre sonra tekrardan aşılama yapılma gerekli mi ve benzeri birçok soru soruluyor.

 

Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber!

Alman yapımı aşının tesirinin yüksek olduğu artık bilinen bir gerçek. Fakat yapılan son araştırmalar açı ile ilgili farklı bir sıkıntıya ortaya çıkartıyor. Aşının etki suresinin oldukça kısa olduğu belirtildi. Stanford üniversitesi  Tarafından yapılan araştırma ve aynı zamanda Emory üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 2 doz aşı olmuş kişilerin 6-7 ay içerisinde tüm bağışlıklarını yitirdiklerini ve bu süreden sonra üçüncü doz aşı yaptırmaları gerektiğini belirttiler. Biontech Aşısı Olanlara Kötü Haber!

 

Antikor Suresinde Kısa Sürede Düşük

Alman yapımı aşı da oldukça yüksek seviyede koruyuculuk olduğu tespit edildi. Fakat her ne kadar koruyuculuk seviyesi yüksek olsa da etki süresinin oldukça az olduğunun belirtilmesi ile birlikte aşı olanlarda yeniden bir endişe hakim oldu.  Normal şartlar altında oldukça yüksek olan etki 7 ay sonrasında 10 kat kadar azaldığı görüldü. Böylece uzmanlar tarafından üçüncü dozun mutlak surette 7 ay içerisinde yapılması gerektiği kanısı oluştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.