Biontech Olana 1011 Lira Sinovac Olana 675 Lira Ödenecek!

Biontech Olana 1011 Lira Sinovac Olana 675 Lira

0

 

Biontech olana 1011 Lira Sinovac olana 675 Lira ödenecek! Aşı ile ilgili oldukça etkili bir kampanya yürütülüyor. Yapılan çalışmalar neticesinde oldukça fazla sayıda bir aşılama şuan için yapılmış durumda.

biontech

Ülkemizde yapılan çalışmalar neticesinde yaklaşık olarak %70 gibi önemli bir sayıda aşılama yapılmış durumda. Yapılan çalışmalar neticesinde ve kampanyalar ile birlikte bu sayıya ulaşılmış durumdadır. Ülkemizde genel olarak reklam kampanyaları ve uzmanlar üzerinden aşılamaya ikna çalışmaları yapılıyor. Fakat bazı ülkelerde aşı reddinin fazla olması sebebiyle farklı kampanyalar da yürütüldüğü biliniyor. Bu ülkelerden birisi de Norveç. Ülkede oldukça farklı bir kampanya başlatılmış durumda.

 

Biontech Olana 1011 TL

İÇERİK

Biontech Olana 1011 TL karşılığında ülke içerisinde Norveç Kronu verilme çalışmasının olduğu belirtildi. Bilindiği üzere aşı reddi noktasında Norveç ilk sıralarda yer alıyor. Bu sebeple ülkede çalışmakta olan hükümet sorunun çözümünü para dağıtmakta buldu.

1011 TL karşılığı ücretleri devlet direk olarak vatandaşlarının hesabına aktarıyor. Bunun sebebi ülke içerisinde halen oldukça fazla hasta sayısının olması ve bu sebeple de ölüm sayılarının oldukça fazla olması. Fakat ülke içerisinde verilen bu miktarın az olduğu belirtiliyor. Ücret iki dozu yaptıran vatandaşlara ödenecek bilgisi de ayrıca verilmiş durumda.

 

Sinovac Olana 675 Lira

Ülkede iki farklı aşı bulunuyor. Bunlardan ilki ve tavsiye edileni Alman yapımı olan Biontech aşısı. Fakat alternatif olarak da ayrıca Çin tarafından üretilen Sinovac aşısı da bulunuyor. Ülke vatandaşlarının bir kısmı bu aşıyı tercih ediyor. Durum böyle olunca devlet tarafından yapılan destek bu aşı için de geçerli oluyor.

Fakat Çin aşısı yaptıranlara devlet 675 TL karşılığında Norveç Kronu ödemesi yapılacak. İki aşı arasında verilen ücret farkı da Alman aşısının Norveç tarafından da ilk sırada tercih edilen aşı olduğunu gösteriyor.

Ülkemizde şimdiye kadar aşı olana her hangi bir şekilde devlet desteği verilmiyor. Aşılama noktasında %70 seviyelerinde bulunan ülkemiz bu noktada en bilinçli olana ülkeler arasında bulunmasından şimdiye kadar bu şekilde bir kampanya yapılma gereği duyulmadı.

Durum bazı Avrupa ülkelerinde son derece farklı olmasından dolayı devletler tarafından çeşitli kampanyalar düzenleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku