Bitcoin Yasaklandı! Yatırımcılar Şaşkın!

Kripto para yasaklanıyor.

0

Bitcoin Yasaklandı ; Kripto para piyasasında dalgalanmalar hız kesmeden devam ediyorken, Mayıs ayının ikinci haftası ile birlikte genel bir düşüş yaşandı. Şimdilerde ise Kripto para piyasasında tepki hareketleri öne çıkıyor. Kripto paralar kapsamında birçok farklı kararlar alırken Kripto para ile ilgili ülkenin aldığı kritik karar Bitcoin’in sert dalgalanmasına sebebiyet verdi.

Bitcoin piyasası 23 Mayıs günü 331069 dolara kadar gerilemişti sonrasında 306.185 dolara kadar yükselmiş olsa da değeri çok yüksek oranda toparlanamadık. Yaşanan bu toparlanma ile birlikte Kripto para piyasasının değeri yüzde 0.39 arttı. Aynı süre zarfında Ethereum yüzde 9.95 artış  sağlarken dolar işlemi ise 2.4907 dolardan işlem gördü. Binancecoin ise son 7 gün içerisinde yüzde 10.98 oranında arttı ve 330618 dolardan işlem görmeye başladı.

Bitcoin Yasaklandı!

bitcoin yasaklandı

Cardano 1.50 dolardan işlem görüyor son 1 hafta içerisindeki artış yüzdesi ise yüzde 4.56  olarak belirtilmiştir. Öncelikle içindeki Kripto paralarla ilgili gelen yasaklamadan sonra Kripto para 31 bin dolara kadar gelirlerken Bitcoin’ e tepki alımları ile birlikte 44,187 dolara kadar yükselmişti. Fakat bu yükselişin sonu gelmedi. Kripto paralarla ilgili yeni gelişme de İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından açıklandı. Kripto parada ki madenciliği 22 Eylül tarihine kadar yasaklandığını açıkladı. Kripto paralarda görünen şu ki bu dalgalanmalar seyrini devam ettirecek. Bitcoin Yasaklandı şeklinde son zamanlarda birçok ülkeden bilgi geliyor.

Yavaş Yavaş Her Ülkede Yasaklanıyor

Bitcoin Yasaklandı ; Bitcoin ise son 200 gündeki ortalamanın çok çok altına düştü. Bitcoin’deki bu yukarı doğru yükselme gerçekleşmez ise piyasada satış yapmayı deneyecekler. Bitcoin piyasasında ortalamanın altında bir hareketlilik söz konusu. Kripto para sayısı ise yaklaşık olarak 10129’ u bulurken her geçen gün bu artış ve dolanmış artmaktadır. Yeni başlatılan projeler kapsamında coinler yüksek ilgi sağlanırken belirtilen projelerin ne derece gelecek sağladığı kişilerin kafasında soru işareti.

Geleceğinin olmadığı düşünülen Kripto paralara yatırımların, birikimlerin yok olmasına ve unutulmasına sebebiyet vermesi birçok vatandaşı korkutmak da. Aynı  zamanda kurdaki öz varlık karlılığı da önemli bir hale gelmekte. Maliyet artışı ile başa çıkmak zorunda kalan şirketler açısından öz varlık karlılığı Öncelikle bir hedef durumunda dolar kuru 8.56 TL iken politika kapsamında faiz yüzdesi yüzde 19 seviyelerinde dir. Aslında bakılacak olursa hem faizlerin hem de kurun çok yüksek olduğu bir dönemde faiz yüzde 19 iken şirketlerin yüzdede 19 üzerinde kar marjı sağlaması gerekir ki ayakta kalsın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku