Bizimkiler dizisinin Ali’ si Meğerse Çok Sevilen Dizide Oynuyormuş

Bizimkiler dizisinin Ali’ si Meğerse Çok Sevilen Dizide Oynuyormuş

0

Bizimkiler dizisinin Ali’ si Meğerse Çok Sevilen Dizide Oynuyormuş

Bizimkiler dizisinin Ali’ si kaç yaşında?

Bizimkiler dizisinin Ali’ si şuan ne yapıyor?

Bizimkiler dizisinde Ali karakterine hayat veren Atilay Uluışık teşkilat dizisinde rol alıyor. Teşkilat dizisinde Sermet karakterine hayat veriyor.

Atılay Uluışık kaç yaşında? Atılay Uluışık kimdir?

Hangi dizilerde rol aldı? Atılay Uluışık kaç yaşında?

Atılay Uluışık 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tiyatro ve dizi oyunculuğu yaptı. TRT 1 ekranları Star TV, Show TV ekranlarında yer alan Bizimkiler dizisi ile ekranlar ile tanıştı. 1995 yılında Beşiktaş’ta bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nde mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik mühendisliği bölümünden mezun oldu.

14 yıl süren Bizimkiler dizisinde yer almaya başladığında 12 yaşındaydı. Oyunculuk kariyeri sadece Bizimkiler dizisi ile sınırlı değil TRT ekranlarında yer alan Ali Poyraz’la Bayram skeçleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda diziye başladığı sırada şehir tiyatrolarında da rol almaktadır. O dönemin tiyatro ve diziler için istenen çocuk karakterinin şekil almış haliydi. Atılay Uluışık Bizimkiler dizisinde rol almaya başladı, Atv ekranlarında yer alan Doksanlar dizisinde de öğretmen Kemal’i canlandırdı.

Bizimkiler dizisi 1989 ve 2002 yılları arasında 15 sezon kesintisiz olarak ekranlarda yer aldı. Özellikle aile dizisi olan Bizimkiler dizisi ekranlarda en çok tutan dizidir. En çok sezona sahip olan Türk dizisi ünvanını alırken bugün ekranlarda yer alan Arka Sokaklar dizisi ile paylaşmaktır. Atılay Uluışık Doksanlar dizisinde 2013 yılında yer aldı.

Doksanlar dizisi sokakta oynayan son çocukların dizisi sloganı ile ekranlara geldi ve Atv’de yayınlanmaya başladı. Dizi romantik ve dönem komedisi olarak 80’lerden esinlenerek aynı yapımcı ve yapım şirketi tarafından yayınlanmaya başlandı. TRT ekranlarında yer aldığı Bayram skeçleri ise Ali Poyrazoğlu ile birlikte rol aldı. Aynı zamanda mesleği matematik mühendisliğidir.

Ali Poyrazoğlu sinema tiyatro oyuncusu aynı zamanda yazar ve yönetmendir. Aynı zamanda 2012 yılından beri Unicef Türkiye İyi Niyet Elçisi seçilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku