Boğa Burcu Genel Özellikleri 2021

0 137

Mantık ve akıl insanıdır. Ayaklarını yere sağlam basarlar. Fakir bile doğsalar zengin ölecektir, denir hep boğa burcu için. Bütçesini en iyi şekilde oluşturan, boğa insanıdır. Estetik ve sevgiyse onlar için çok önemlidir. Aşkta onlar için çok önemli. Sevgi ve güzelliğin gezegeni Venüs onları temsil eder. Yalnız aşkları onların maddiyata daha yatkın desek daha doğru olur. Venüs güzellik ve estetik özelliği onlar için maddiyata yöneliktir. Yani tensel bağlamda sevgi, onlar için daha önemli.

boğa burcu

Durağanlıkları kadar öfkeleri de dikkat çekici ve zirvededir. Yeri gelince kıskanç ve kincilerdir. Kıskandırılmaya gelemeyip ortalığı yakıp yollarına devam ederler. Çabuk çabuk nefret etmezler ama nefret ettiler mi sonsuza kadar bunu sürdürürler. Koç burcu da kinleriyle bilinir ama kinleri boğa burcu gibi olmayıp geçer. Rakiplerini ve düşmanlarını sonsuza dek etkisiz bırakıp kanlarının son damlasına kadar mücadele edip sonunda zafer bayraklarını gökyüzünde sallarlar. Çok fazla yaralansalar da dik durmaktan çekinmezler. Titiz, düzenli ve temiz varlıklardır boğa burcu insanı.

Boğa Erkeği Özellikleri

Bulunduğu ortama estetik ve marjinal bir hava katarlar. Mistik yönelimleri gelişmiştir. Gizemi ve gizemli olmayı severler. Sürüden bağımsız bir yol izlemek onların yaşam felsefesidir.

Sanat, yöneticilik, istatistik, mimarlık ve mühendislik alanlarına yönelimleri var olup başarıyı da beraberinde yakalayan insanlardır. Hayal dünyaları geniş ve çeşitli olduğundan sanat dünyasının yazınsal konularında oldukça başarılı olabilirler. Yine de dilerlerse sanatın tüm dalları onlara kucak açar.

 

Kendini özel görmeyi ve özel davranılmasını sever. Çok iyi dinleyici insanlardır. Nayıf ve hoş bir ses tonuna sahiptirler. Özellikle boğa burcu kadınların sesi hoştur. Empati duyguları gelişmiştir. Yardımlaşmayı ve dayanışmayı severler. Yemeği ve rahat takılmayı severler. Lüks onlar için hayatın sunmak zorunda olduğu bir araç.

Boğa Kadını Özellikleri

Sabırlı ve serin kanlıdırlar. Planlı ve programlı çalışmayı severler. Aceleci değillerdir. Ona önceden iyi gelmeyecek iş ve etkinliklerin icine kendilerini koymazlar. İşlerde bir hafta deneme ve sabır değil bir gün bile onların bulundukları iş için sonraki tutumlarının ne olacağını iyi bililer. Altıncı hisleri kuvvetlidirler.

Hayatı ağır ağır yaşadıklarından dolayı aşklarını da ağır ağır yaşarlar. Boğa insanı seçicidir. Seçilen olmak ona göre değildir. Kime aşık olacağını o seçer. Kimin onun dengi olacağını o iyi bilir. Bu burcunun ilişkisi sıradan bir ilişkiye yer vermez. Muhakkak karşı cins onun konforunu yükseltecek, lüks ve şatafatı ikram edecek ve elini cebine koymakta çekinmeyip onu bulunduğu mekanlarda utandırmayacak bir kişi olmalıdır. Çünkü boğa burcunun yönü bu yöndeyken yönelimi de bu yönde olacak insanın dengi olacağını bildiğinden listesine bu tarz kişileri genellikle koyar.

Boğa burcu kadını buradan da anlaşılacağı gibi oldukça farklı özelliklere sahip bir karakter ortaya koymaktadır.

Boğa Burcu

Boğa yönetmeyi çok sever. Karşı cins üzerinde varlığını ve hakimiyetini kurma içgüdüsü fazladır. Su ve toprak guruplarıyla anlaşır. En iyi anlaştığı burç ise akrep burcu diyebiliriz. Akreple birlikte başaklar, oğlaklar, balıklar, yengeçler ve boğalar için uygun fakat ateş ve hava gurubu insanları boğalar için uygun değildir. Yine de ilişkilerinde boğa burcu pek ona göre olmadığı tek bir durum var. Birbirlerinden çabuk sıkılabilirler.

 

Yavaş ve sıfır hatayla hareket ederler. Aşka dair hataları pek azdır. Var ise de gençlik zamanlarında yaptıkları geçici aşklardaki küçük hatalardır. İnsanlarla ilişkilerini güzel tutarları için her aşklarındaki ilişkileri de güzel ve iyi şekilde seyreder. Hesaplı ve planlı çalıştıkları için de bazen aşklarında duygularını geride zaman zaman bırakmış olabiliyorlar. Aşkı yine de en dibine kadar yaşarlar. Sevgililerine hediye almaktan çekinmezler. Aşkı yürütme konusunda sabırlıdırlar lakin aşklarının bitme noktasını ufukta gördüklerinde de terk etmekte kendilerine sıkıntı yaşatmazlar. Son noktada çok duyarsızlaşıyorlar. Geçmişi aniden geride bırakıp yeni yelkenlere yol alabilirler. Özellikle boğa kadınının tutumu bu yönde.

Boğa burcu  buradan da anlaşılacağı gibi oldukça farklı özelliklere sahip bir karakter ortaya koymaktadır. Diğer burçlarla kıyaslandığında oldukça farklı özellikleri bulunmakta  olan bu burç diğer burçlardan birçok noktada ayrılmaktadır. Burçlar ile ilgili çok daha kapsamlı analizler yapılmaktadır. Bu analizlerin bir çoğu bilimsel verilere dayanmaktadır.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.