Bu sabah itibarıyla 5 yıl geri ödemesiz 50.000 TL hibe destekleri güncellendi. Son dakika haberi Kredi verilecek. Yeni kampanya hibe destek almak isteyenlere duyuruldu işte detaylar…

0 59

Son dakika haberi ile hibe destekleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı 50.000 TL destek olarak verilecek hibe desteği 5 yıl geri ödemesiz olma imkanı da sunuluyor. Şartlara uygun kişiler başvuru yapabilecekler.

Ülkemizde para sıkıntısı yaşayan yatırım yapacak olan kişiler ya da bir mal alacak kişiler kredi başvurusu yapmak isterler. İhtiyaçları doğrultusunda kredi almak isteyenlerde bankalardan ya da devlet destekli hibe kredi faizsiz kredi veya uygun faizli olarak almak isterler. Tüketicilere özel kredi kampanyaları ülkemizdeki bankalar tarafından sürekli olarak yapılmaktadır.

Hibe kredisine başvuru yapacak olan kişiler Para ihtiyacı olan ve yatırım yapmak, işlerini büyütmek isteyen kişiler içindir. Girişimci olduğunuz zaman 5 yıl geri ödemesiz olarak devlet desteği ile verilen bu kredilerde hibe kredi başvurusunu yapabilirsiniz ve kullanabilirsiniz. 50 bin TL hibe kredisi 5 yıl geri ödemesiz olarak veriliyor şimdi bu Kredi hakkında detayları verelim.

50.000 TL kredi başvurusu almak için şartlar nedir?

KOSGEB kredileri ilk defa iş kurmak isteyen ve işlerinin büyütmek isteyen kişiler için olan destek kredileridir. 50.000 TL hibe desteğini KOSGEB üzerinden başvuru yapan kişiler ve eğitimleri geçen herkese destek kredisi verilmektedir. 72 saat verilen uygulamalı girişimcilik eğitimi derslerine katılımın  mecburi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra bu eğitimler için online olarak da derslere katılımın başladığını söyleyebiliriz.

Bu eğitimlere KOSGEB’den kredi desteği alacak olan kişilerin girmek zorunda olduğunu da söyleyelim. Ayrıca KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında Sizin yapacağınız işin de arasında olması eğitime girmeden önce bakılması gereken bir konudur.

KOSGEB jürisine kurdunuz bittikten sonra bir proje sınanacaksınız ve projenizin onay alması gerekmektedir. Değeri 50.000 TL olan hibe kredisini kullanan kişiler daha sonra bu kurumdan 5 yıl geri ödemesiz olacak şekilde 100.000 TL faizsiz kredi de kullanabilirler.

Hibe krediyi nasıl çekebilirim?

Yeni iş yeri kurmak isteyen ya da halihazırda olan iş yerinde işlerini büyütmek isteyenlerin kullanabileceği Kredi hibe kredisidir. Giderlerinizi girişimcilik hibe kredileri ile eğer yatırım yapacak maliyetiniz yoksa çözebilirsiniz. Böylece Devlet KOSGEB kredisi adı altında bu durum da sizlere Kredi imkanı verecektir. Hibe kredileri 5 yıl geri ödemesiz 100.000 TL ya da 50.000 TL farksız  şartlar aynıdır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.