Bülent Arınç Bakanlığa Yılmaz Güney Hakkında Tepki Gösterdi

Bülent Arınç Bakanlığa Yılmaz Güney Hakkında Tepki Gösterdi

0 20

Bülent Arınç Bakanlığa Yılmaz Güney Hakkında Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu  üyeliğinden istifa eden eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Türk sinemasının ‘Çirkin Kral’ lakaplı sanatçısı, oyuncu, yönetmen, senarist ve yazar olan Yılmaz Güney’i ölüm yıl dönümünde anan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın paylaşımını alıntıladı, “Fikirler, şahıslar eleştirilebilir; ifade hürriyeti kutsaldır. Ahmet Kaya, Nazım Hikmet vs. gibi isimleri eleştirebilir ya da fikirlerini benimseyebilirsiniz. Herkesin de kesinlikle buna saygı duyması gerekir. Lain fikirlere ve sanata duyulan saygı, bir katile paravan olamaz” şeklinde konuştu

Bülent Arınç paylaşımının devamında da, “Devletin hakimine silah doğrultmuş, ve de öldürmüş bundan dolayı hüküm giymiş bir ismin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘saygıyla anılmasını’ kınıyorum” şeklinde bir yazı yazdı.

Yılmaz Güney

Öte yandan da bakanlığa daha önce AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tepki göstermiş, “Yanlış” şeklinde yorum yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.