Bülent Arınç Yangın İle İlgili Öyle Bir Açıklama Yaptı ki Yer Yerinden Oynayacak!

Bülent Arınç Yangın İle İlgili Öyle Bir Açıklama Yaptı ki Yer Yerinden Oynayacak!

2 8.296

Bülent Arınç Yangın İle İlgili Öyle Bir Açıklama Yaptı ki Yer Yerinden Oynayacak!

Art arda gelen yangın haberleri hakkında açıklama yapan Bülent Arınç, çok acil bir şekilde Devlet Denetleme Kurulu’ nun görev yapmasını, yoksa Cumhurbaşkanının ve hükümet sisteminin zarar göreceğini ifade etti.

Geçen sene Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğini bırakan Bülent Arınç, ülkemizin bir çok yerinde çıkan yangınlar hakkında açıklamalarda bulundu.

“ Çıkan bu orman yangınlarını kimlerin yaptığını ayrıntılı olarak açıklanmasında ve bir daha bu boyutta bir olay ile karşılaşmamak için bazı adımların atılmasında fayda olacağını düşünüyorum” diye konuşan Bülent Arınç, şunları da ekledi:
Son zamanlarda Türkiye‘nin bazı şehirlerinde çıkan yangınları ve oluşan hasarları büyük bir üzüntü ile takip ediyorum. Çıkan yangınları söndürmek için yardım ederken vefat eden kişilerin ailelerine, Allah’tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Çıkan ilk kıvılcımdan bu zamana kadar büyük emek harcayan kişilere şükranlarımı sunuyorum. Hayvanları, evleri, bahçeleri vs yanan maddi anlamda kayıp yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Devletimiz ve halkımız oluşan hasarların giderilmesinde beraber hareket edecektir.

İç denetim mekanizması olmalı

Son 23 senede bu anlamda ki tek araştırma komisyonu raporu olmasına rağmen çok kıymetli rapor Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmemiştir. Yaşanan bu kötü olaylardan sonra TBMM ‘de yasa senesinin başlaması ile beraber büyük özveri ile konu hakkında detaylı çalışacak bir Meclis Araştırma Komisyonu oluşturulmalıdır.

Büyük bir üzüntü ile söylemeliyim ki yetkili kişilerin birbirleri ile çelişkili açıklamaları, orman yangınlarının söndürülmesinde kullanılacak uçak ya da benzer aletler için yapılan eleştiriler, bir belediye başkanınım bilinçsiz şekilde konuşması ve vatandaşları endişelendirmeleri, afette oluşan kargaşanın giderilmesinde pasif kalındığı görülmektedir.
Son zamanlarda Türkiye ‘nin bazı şehirlerinde çıkan yangınları ve oluşan hasarları büyük bir üzüntü ile takip ediyorum.

Çıkan yangınları söndürmek için yardım ederken vefat eden kişilerin ailelerine, Allah’tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Çıkan ilk kıvılcımdan bu zamana kadar büyük emek harcayan kişilere şükranlarımı sunuyorum. Hayvanları, evleri, bahçeleri vs yanan maddi anlamda kayıp yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

2 Yorumlar
  1. adamın biri diyor

    fırsat bu fırsat sen de görün televizyonlarda

  2. kerem diyor

    Öyle deme Bülent bey eski dostsunuz siz. Yoksa öküz öldü ortaklı bitti mi diyorsun?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.