Bunu Senden Hiç Beklemiyordum-Ünlü Şarkıcı Annesine Dava Açtı

Ünlü şarkıcı 'Burcu Güneş' babasına ait olan ve ölümü sonrası miras kalan evi üvey annesinin üstüne geçirdiğini iddia ederek annesini mahkemeye verdi.

0 114

Ünlü şarkıcı ‘Burcu Güneş’ babasına ait olan ve ölümü sonrası miras kalan evi üvey annesinin üstüne geçirdiğini iddia ederek annesini mahkemeye verdi. Güneş’ in babası 2002 yılında vefat etmişti. Ünlü sanatçının babasından kalan Antalya’ nın Kepez ilçesindeki evi hiçbir ücret ödemeden kendi üstüne aldığını iddia ederek tapu iptali davasına başvurdu. Burcu Güneş’ in avukatı Antalya Nöbetçi Asliye Mahkemesi tarafına sunulan dilekçede yazan 1993 yılında Ali Güneş’ in Nuray Güneş’ e satılarak tapu devir işlemi olarak göründüğünü açıkladı. Mal varlığını bedelsiz olarak ikinci eşi Nuray Güneş’ e devrettiği için bedelsiz olan işlem sonucunda işlem mal kaçırma olarak görülmekte. Yapılan işlemler dahilinde satış üzerinden evin tapusunun verilmesinin aykırı bir durum oluşturduğunu söyleyen Burcu Güneş’ in avukatı mirasın 8’ de 3 oranındaki payını talep etmekte. Sadece bununla da kalmayıp evin 3. Şahıslara devredilmesi yönünde teminat gösterilmediği takdirde ihtiyati tedbir oluşturulması da talep edildi.

Evin 8′ de 3′ üne ihtiyat

Mahkeme sürerken yapılan işlemler dahilinde Nuray Güneş adına işlem yapılan ev mülkiyetinin 8’ de 3’ üne ihtiyati tedbir konulmuştur. Davanın bu yönde işlenmesi hakim tarafından sağlıklı bulunmuş. Talep edilirse karşı taraf bu duruma 14 gün içinde itiraz edebilir.

Tüm dava durumlarına karşılık Nuray Güneş’in avukatı Begüm Güngör davanın detaylarını bildiğini ve tarih neticesinde dilekçeyi karşıladıklarını açıkladı. Tarafın avukatı süreci yakından takip edeceğini belirtmiştir. Kendini savunma hakkı doğan Nuray Güneş vermiş olduğu röportajlarda kızının kendisine bu şekilde davranmasına içerlediğini söyledi. 30 yıldır oğlu ile yaşayan Güneş ben onun annesiyim dedi.

Geçmiş senelere ait ünlü sanatçının babasının işlerinde olan sorunlar nedeniyle eşi olarak kendisine evi devretmesi gerektiğini söyledi. Burcu Güneş’ in kendisine ilk anne diyen kişi olduğunu söyleyen Nuray Güneş 28 yıl sonra kendisine açılan davayı sorguluyor. Duygu yüklü sözcükler sarf eden anne Güneş kendisinden isteseydi orta yolu bulup ona hissesini verebilirdim neden böyle yaptı anlamadım diyerek ekledi. Kardeş Eren Can Güneş ise açılan davanın aslında annesi değil kendisi ile ilgili olduğunu düşünüyor. Bir dönem aralarında olumsuzluk yaşanan iki kardeşin aralarının açık olduğu biliniyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.