Burgan Bank Kimin

Burgan Bank Kimin

0

Burgan Bank Kimin ;Uzun senelerdir ülkemizde faaliyet göstermeye devam eden banka, 2013 senesinin Ocak ayında EuroBank Tekfen hizmetlerine ülkemizin sınırları içinde bilinen ismiyle olarak devam etme kararı almıştır.

Burganbank Kimin

Günümüzde Kuveyt’in en büyük bankaları arasında yer almaktadır. Kuvety ülkesinin en büyük ilk 3 bankası içerisinde bulunması ile ün süren bankanın hisse sahibi ise Kuveyt’te faaliyet gösteren KIPCO olarak bilinmektedir.

Burgan Bank Kimin ,Burganbank Kimlere Ait?

Burganbank Kimlere Ait ; Türkiye başta olmak üzere toplamda 11 ülkede faaliyet gösteren dünya çapında tanınan banka kurumları arasında bulunan bakanın kimin olduğu oldukça merek edilmektedir. KIPCO isimli anonim şirketine aittir. Banka bu sayede

–              Tunus

–              Cezayir

–              Libya

–              Kuzey Amerika

8 Ülkelerinde faaliyet gösteren firma; günümüzde KIRCO adlı şirketin bünyesi altında hizmet vermektedir.

Burganbank ne zaman faaliyete başladı?

Burgan Bank Kimin ; Ülkemiz ticareti içinde son 15 seneyi kapsayan banka ortaklığı süreci, bu senelerde farklı yapı değişikliklerine gidebilmiştir. Bu sayede ülkemizde insanlarım her geçen gün daha çok tercih ettiği banka hakkında en çok merak edilen şey ise kim kurdu sorusudur.

1989 senesinde Tekfen Grubu tarafından oluşturmuştur. Ardından Tekfen Yatırım Bankası ismi ile faaliyet gösteren ve 50’den çok şube ile hizmet veren şirket, 2001 senesinde yaşanan ekonomik krizi sonunda Bank Express’i satın olarak Yunanistan merkezli olarak çalışan Eurobank ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Ardından bir isim değişikliği yaparak Eurobank Tekfen olarak yoluna devem eden şirket, 2008 senesinde yaşanan ve Yunanistan’ın büyük kayıp vermesiyle sonuçlanan krizde Türkiye’ye satılmaya karar verilmiştir. 2012 yılında satın alınarak Eurobank Tekfen hisseleri bugün bilinen ismiyle aktif olarak hizmet sağlamaktadır..

KIPCO firması bünyesiyle yönetilen ve toplamda 11 ülke olmak üzere dünya genelinde hizmet veren bankacılık firması olan banka, pek çok alt firmaya da ev sahipliği yapıyor. ”Burganbank kimin?” sorusu çok fazla sorulmakta ve eski adı Eurobank Tekfen şeklinde tanınmakta olan banka, bugün şu kuruluşların yönetimine de sahiptir;

–              Bank of Baghdad

–              Tunus International Banke

–              Gulfbank Algeria

Irak, Cezayir, Lübnan ve Tunus’ta faaliyetlerine devam eden bu bankacılık kuruluşlarına da sahip olan banka , 2012 senesinden itibaren Türkiye’de de toplam 50’den fazla bulunan şube sayısı ile bir çok insana hizmet vermektedir. Günümüzde ”Burganbank kimin?” sorularına hedefi olarak gündeme gelen banka , ülkemizde yükselen bankacılık firmaları arasında yer almaya devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku