Müge Anlı’da Çıkan Büyükşen Cinayetinin Şüphelisi Mustafa Okşen Hayatını Kaybetti!

Müge Anlı'da Çıkan Büyükşen Cinayetinin Şüphelisi Mustafa Okşen Hayatını Kaybetti!

0 21

Müge Anlı’da Çıkan Büyükşen Cinayetinin Şüphelisi Mustafa Okşen Hayatını Kaybetti!

Müge Anlı‘da Ekranlara Çıkan herkesin büyük bir heyecanla takip ettiği Büyükşen Cinayetinin Şüphelisi Mustafa Okşen Hayatını Kaybetti!

Yaşanan bu olay, 3 Eylül 2018 tarihinde saat 22.00 civarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı bir müstakil evde meydana geldi. Kar maskeli şahıs, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ait olan eve girdi. Silahlı olan saldırgan, emekli memur Metin Büyükşen ile birlikte eşi Necla Büyükşen’e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları ise Büşra Büyükşen de susturucu takılan tüfeğin tutukluk yapması sonucunfa saldırganın yaptığı dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi.

Ölmüş gibi davranan ve daha sonrasında da yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen 24 yaşındaki Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek yaşanan olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri ise maalesef, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Pencereden atlayınca ayağında çeşitli yaralar, kırıklar oluşan Büşra Büyükşen, Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavi edildi.

Eski dönemde Büyükşen çiftinin oğullarından olan Uğur Büyükşen ve gelin Betül Büyükşen’in üzerinde çeşitli swap örnekleri çıkması sonucu ve aralarında daha önceden mehir nedeniyle kavga etmeleri üzerine şüpheli olarak belirlendi ve  gözaltına alındı. Savcılıkta yaptığı ifadelerin ardından çift serbest bırakılmıştı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında ise Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca tekrardan açılan dosyada 1 ay önceden sonuca ulaşıldı.

Jandarma ekipleri, İsmil Mahallesi halkının Büyükşen çiftini, komşularını öldürmek isteyen şahıslar tarafından yanlışlıkla öldürülmüş olabileceği hakkında ki iddiaları da değerlendirmeye aldı. Jandarma ekipleri, Esra Taş’ın sevgilisi olan Hüseyin K.’dan ayrılmasına sebep olarak gördüğü ailesi hakkında da araştırmalar yaptırdığını, cansız bedenleri bulunan Büyükşen çiftinin evinin  ailenin evine yaklaşık olarak 500 metre uzaklıkta olduğunu belirledi.

Yapılan bu araştırmada Esra Taş da şüpheler üzerine teknik ve fiziki olarak takibe alındı. Araştırma kapsamını genişleten jandarma ekipleri, Esra Taş’ın Çumra ilçesinde çiftçilik yapan yeni sevgilisi olan Başdemir’i de soruşturma içine dahil etti. Yapılan çalışmalar sonucu, 13 Temmuz tarihinde düzenlenen operasyonda Abdullah Başdemir, sevgilisi olan Esra Taş ve bu çiftin aynı mahallede temasa geçmiş olduğu Zekeriya Okşen ve de kuzeni Mustafa Okşen’in de aralarında bulunduğu 25 kişi savcılık tarafından gözaltına alındı.

Cinayet şüphelilerinin HTS kayıtlarıyla, WhatsApp mesaj görüşmeleri de incelemeye alındı. Yapılan incelemelerde ve alınan ifadeler sonucunda Abdullah Başdemir ve Esra Taş, ‘kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan, Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de ‘kasten öldürmeye yardım etme’ suçundan tutuklandı.

Girdiği Cezaevinde Fenalaştı 

Büyükşen ailesi cinayetinde ‘kasten öldürmeye yardım etme’ suçu neticesinde tutuklu bulunduğu Konya (E) Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan saat 16.00 civarında fenalaşan suçlu Mustafa Okşen, hemşireye götürüldü. Burada doktorlar tarafından kalp muayenesi yapılan Mustafa Okşen, ambulans ile Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Doktorların Yapmış Olduğu Tüm Müdahalelere Rağmen Kurtulamadı

Konya Şehir Hastanesi acil servisinde yaklaşık 1 saat kalp masajı, muayenesi yapılan Mustafa Okşen doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan ilk belirlemelere göre kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği düşünülen Mustafa Okşen’in kesin ölüm ise nedeni yapılacak olan otopsi sonucu belirlenecek. Olayın ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında soruşturma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.