Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi Verildi!

Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi

0 637

Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi ; 1 yıl ertelemeli faizsiz 15 bin TL’ye kadar kredi verileceği duyurulurken kredinin vadesinin 60 ay olduğu açıklandı. Vatandaşlar bu kredi kapsamında ayrıntı hakkında araştırma yapmaya devam ediyorlar. Devlet tarafından gençlere sunulan hibe destekleri geri ödemesiz teşvikler devlet destekleri ve diğer ek fırsatlar gündemde sık sık yer alıyor.

Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi

Kendi işini kurmak isteyen ve yönetmek isteyen vatandaşlar konuya yönelik ayrıntılı takip işlemi sağlıyorlar. İşyeri açan gençleri 2021 yılı içerisinde devlet desteğini nasıl alacaklarını hibe destekleri ve geri ödemesiz teşviklerin tutarlarını ne olduğunu merak ediyorlar. Bizde bu detayları sizler için derledik. İşte bütün detaylar haberimizin devamında.

Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi

3 veya 6 ay ertelemeli faizsiz 15 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi fırsatı sunuluyor. Genç girişimciler bu süreçte kendi işlerini kurmak ve yönetmek isterlerse kredi fırsatından yararlanabiliyorlar. Devlet teşvikleri ve geri ödemesiz paralar ise vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. İşsizlik oranlarını en aza indirmek adına işverenlere pek çok sayıda teşvik sunan devlet işsiz kişilere de çeşitli kurumlar aracılığı ile kurs ve program, meslek öğrenmeye yönelik eğitimlerine devam ediyor. Bütün bu desteklerle beraber devlet ayrıca işsizlik sorununu çözüme kavuşturmak için de istihdamı artırmaya yönelik işyeri sahiplerine krediler sunmaktadır. Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi

Devlet destekli 15 bin TL’ye kadar kredi devlet destekli olarak verilen 15.000 TL’ye varan faizsiz kredi fırsatında kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere özel kredi fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca çok farklı sektörlerde faaliyete girmek isteyen Genç Girişimciler bu kredi fırsatından yararlanabiliyor. Kredi koşulları ve kredinin kimlere verileceği ise vatandaşlar tarafından büyük bir merak konusu. Ayrıca Kredi kampanyasına vatandaşlar yoğun olarak araştırıyorlar. Kredinin 1 yıl ödemesiz 60 ay vade fırsatı ile verileceği duyuruldu.

Dev kredi

Ülkemizde pandemi ile birlikte devlet tarafından vatandaşa sunulan pek çok destek sunuluyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla vatandaşlara verilecek bu kredi ile artık tüm vatandaşlar iş sahip olabiliyor. Kendi işimi kurmak ve işini yönetmek isteyen kişilere bir yıl ertelemeli 15 bin TL’ye kadar 60 ay vadede kredi fırsatı sunulacak. Bu fırsatlar yalnızca kendi işini kurmak ve başında bulunmak isteyen vatandaşlar için 1 yıl ödemesiz ve faizsiz şekilde sunulmaktadır. Bu  kredi mesleki faaliyetleri alanında yeterli seviyede bulunmaları gerekmektedir.

İşte 15 bin TL’lik kredi fırsatı destek kapsamında Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilçelerde faaliyet göstermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden başvuru almaktadır. Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi ; Vatandaşlar eğitimini aldı ve uzman olduğu meslek alanlarında yeterli durumda oldukları zaman iş kurma isteğinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak 15 bin TL’ye kadar kredi fırsatından yararlanabiliyorlar.

Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi ; Ayrıca bu krediler faizsiz bir şekilde sunulmaktadır. Yeni işyeri kuracak olan vatandaşların vergi istisnası ve prim desteklerinden faydalanmak için bazı koşulları da yerine getirmesi gerekiyor. Kişinin devletin vermiş olduğu sigorta prim desteğinden faydalanabilmesi için öncelikle gerçek kişi statüsünde bulunması gerekir. Bu kapsamda kişiler ilk defa sigortalı sayılırlar. İşe başladığını bildirmesi gerekir.

Hızlı Kredi

Ayrıca kişinin işe başladı ile birlikte 18 yaşını tamamlamış ve 29 yaşını geçmemiş olması şarttır. Girişimcinin yapmış olacağı işin başında olması ve bu işi kendinin yürütmesi gerekir. Ayrıca mevcut işyerini üçüncü dereceye kadar diğer akrabalarından devir almaması gerekmektedir.Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi ; İşletmeye sonradan ortak olmaması gerekir. KOSGEB kapsamında kurslara katılmış ve girişimcilik sertifikasını almış olması gerekmektedir.

Aklındaki iş düşüncelerini gerçekleştirmek için iş planı ve projesini hazırlamış olması, Vergi dairesinden elde edilen genç girişimcilere kazanç istisnası belgesini de mevcut olması gerekir. Geri ödemeler 1 yıl sonra gerçekleşirken 48 ay ile 60 ay vade fırsatı da sunuluyor. Çalışanlara 15 Bin TL Faizsiz Kredi ; Bu kapsamda desteğin verileceği kurum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları İl Genel Hizmetini Sağlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da başvuru yapabilirsiniz.

Hibe ve geri ödemesiz teşvikler nasıl alınır?

İş yeri kurmak için ilk olarak sermayenin bulunması gerekmektedir. Bunun için kredi çekmek veya KOSGEB’den destek almak isteyenler iş kuracak olan gençlere hibe desteği sunuluyor. 2020 senesi ile birlikte Genç Girişimciler işlerini kurabilsin ve işletmelerin yönete bilsinler diye vergi indirimi sağlanmaktadır. Ayrıca 3 yıl boyunca sağlanacak olan vergi desteğinden yararlanacak olan genç vatandaşlarımızın prim ödemeleri bir yıl boyunca devlet tarafından ödeniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.