Çamur yağışı ne kadar sürecek? Uzman isim konuştu

0 115

Son dakika haberi. Havadan çamur yağdı. Çöl tozu bütün yurdu kendisine  aldı. Peki çamur yağışı ne zamana kadar sürecek? Meteoroloji mühendisi Prof. Doktor. Hüseyin Toros, A Haber canlı yayınında bu konu ile alakalı bilgiler verdi..

çamur yağışı

Kuzey Afrika’dan gelen çöl tozları yağışla beraber yere düştü. Havadan çamur yağdı. Çöl tozu tüm yurdu kendi altına aldı..

Peki çamur yağışı ne Zamana kadar sürecek? Meteoroloji mühendisi Prof. Doktor. Hüseyin Toros, A Haber canlı yayınında konu ile alakalı  bilgiler verdi.

Çamur Yağışı

Toros, “Atmosferik matematiksel model çözümlerine göre Çarşamba gününe dek ülkemiz açısından yoğun olduğunu görebiliyoruz. Ve  yarın da fazla ama yarından sonra artık Batı tarafından başlayarak ülkemizi kısa zamanda terk edecek” açıklamasını yaptı.

Bu Durum aslında  yeni bir durum değil tekrar tekrar yaşadığımız bir durum” ifadesini kullanan Toros, “Ülkemiz atmosferi içerisinde şu anda fazla miktarda Afrika’dan ulaşan toz var. Bu tozun içerisin de de aslında dikkat ettiğimiz zaman yaşayanlar için ekosisteme de çok riskli farklı mikroorganizmalar var. İşte bitkilerin ihtiyacı olduğu noktada bedava yağdığını gözlemliyoruz. Çiftçiler açısından iyi bir haber” şeklinde açıklamada bulundu.

Vatandaşlarımız için bir olumsuzluk olmadığını söyleyen Toros, “Bizleri kötü yönde etkilemiyor. Maske ile gezdiğimiz sürece  sağlık yönünden herhangi bir olumsuzluk oluşturması mümkün değil” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.