Cenazede Çirkin Saldırı Zanlıların Savunmaları Şaşkına Çevirdi

Ferhat Şensoy Teşvikiye’ de kılınan cenaze namazı sonrası son yolcuğuna uğurlandı.

0

Geçtiğimiz günlerde vefat haberi ile tüm sevenlerini yasa boğan Ferhat Şensoy Teşvikiye’ de kılınan cenaze namazı sonrası son yolcuğuna uğurlandı. Törende taziyeleri Ferhan Şensoy’ un eşi Derya Baykal ve çocukları kabul etti.

Cenaze namazında çıkan çirkin saldırı görenleri hayrete düşürdü. Saldıran şahısların savunmaları şaşkına çevirecek türdendi. Büyük üstadın tabutu Galatasaray bayrağına sarılı olarak Teşvikiye Cami’ nden çıkarıldı. 4 kişilik bir grup ise ‘’Beşiktaş’’ sloganı atarak kalabalığın üzerine gitti. Durum üzerine vatandaşlar tarafından tepki gören şahıslar Harbiye Polis Merkezine götürülerek göz altına alındı. Gözaltı esnasında saldırganların ifadesi ‘’cenazenin Ferhan Şensoy’ a ait olduğunu bilseydik yapmazdık’’ oldu.

Cenazenin Ferhan Şensoy’ un Olduğunu Bilseydik

70 yaşında hayata gözlerini yuman sinema sanatçısı Ferhan Şensoy kalp damar hastalığı nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görmekte idi. Defin işlemleri öncesinde ile tören Galatasaray Lisesi’ nde düzenlenmiştir. Daha sonrasında ise Şensoy’ un cenazesi Beyoğlu Tiyatrosu’ na götürüldü. Teşvikiye Camii’ nde kılınan ikindi namazında çok sayıda ünlü bulunmaktaydı.  Üstadın defni Zincirlikuyu mezarlığına yapıldı.

Cenazede yaşanan talihsiz olay sırasında polisler kalabalığın arasına girerek müdahalede bulundu. Söyledikleri ile polisleri bile şaşkına çeviren vatandaşlar üzgün olduklarını diler getirdi. Cenazeyi götürürken arka kısımda yer alan vatandaşları taraftar sandıklarını söyleyen vatandaşlar cenazenin Ferhan Şensoy’ un olduğunu bilseydik yapmazdık diye kendilerini savundular. Açıklamada bulunan vatandaşların ayrıca alkollü oldukları ve yaptıklarının fanatiklikten başka bir amaç gütmediğini belirttiler. Şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılarak idari para cezasına çarptırıldı.

Ferhan Şensoy Kimdir

Sinema üstadının toplamda 37 tane ödülü bulunmaktadır. Büyük üstad aynı zamanda tiyatro oyunu, kitap yazarlığı, filmler, televizyon dizileri, Televizyon filmi, reklam filmi alanlarında sayısız eserler oluşturmuştur.

Türk Tiyatrosu’ nda önemli bir yere sahip olan Şensoy 1987 yılından süre gelen Ferhangi Şeyler adlı oyunla tanınmış oyuncudur. Ayrıca Şensoy’ un stand-up gösterilerinin de ilham kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Lakin bu alandaki görüşleri kabul etmeyen Şensoy Ferhangi Birşeyler’ i stand-up gösterisi olduğunu kabul etmemektedir. Ortaoyunculuğu alanındaki Münir Özkul’ dan alan Şensoy Sonrasında kavuğu Rasim Öztekin’ e devretmiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku