Cep telefonu kullanıcıları şokta! Cep telefonu kullanıcılarına gelen mesajla telefonları kapatılabilir…

Cep telefonu kullanıcıları şokta! Cep telefonu kullanıcılarına gelen mesajla telefonları kapatılabilir...

0 637

Cep telefonu kullanıcıları şokta! Cep telefonu kullanıcılarına gelen mesajla telefonları kapatılabilir…

Cep telefonu almış ve cep telefonu kullanan herkesi yakından ilgilendiren bir haber. Telefonunuz kapatılabilir şeklinde gelen mesajlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum karşısında dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yeni cep telefonu alan kişiler telefonuna gelen 365 gün içinde telefonunuz kapatılacaktır şeklindeki mesajda şok yaşıyorlar.

Son süreçte bu şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.Kişilerin telefon bilgileri kopyalanıyor ve kopyalama işlemini kolaylaştıracak yazılım programları ise çoktan ortaya çıktı. Bu durumdaki artışın en büyük sebepleri arasında ise kişilerin numaralarına ulaşmadaki kolaylık gelmektedir. Telefonun kendi numarası telefon kutusunda yazılıdır ve dolandırıcı
kötü niyetli kişiler buna çok kolay bir şekilde erişim sağlıyorlar.

Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman ne yapılmalı?

Ülkemiz dünyada en fazla telefon kullanıcısı olan ülkelerden birisidir. Ayrıca cep telefonu yenileme hızı ise oldukça yüksektir. Fakat son zamanlarda yeni cep telefonu alan kişiler bazı kötü durumlarla karşılaşabiliyorlar.

Büyük bir heyecanla aldıkları ve kullanmak için açtıkları telefonları için 365 günde kapatılacaktır mesajı geliyor. Özellikle teknolojik alet alırken sıkıntı yaşamamak garanti süreci ile uğraşmamak için kişiler genelde çok bilinen ve bir çok şubesi olan teknoloji şirketlerini tercih ediyorlar. Bu durumla birlikte ne kadar kişinin kayıt dışı mesajının gelme ihtimalini düşürecek olsa da
bazen bu durum farklı olabiliyor.

Kişilerin IMEI kodlarına ulaşmak artık çok kolay!

Tüketici Sorunları Derneği Başkanvekili Rıdvan Yıldız bu konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu durumun uzun süredir karşılaşılan bir problem olduğunu son süreçte ise dikkatleri çektiğini bunun en büyük sorunun ise teknolojiye ulaşmanın artık çok kolay olduğunu belirtti. Teknik bilgiye sahip kişilerin kopyalama işlemini çok rahat gerçekleştirebilecekleri kopyalama işlemi için yazılımların çıktığını da dile getirdi.

Ayrıca üretici firmaların da hatalarını bu konuda mevcutta var olduğunu bu kodların telefon kutularının üstüne yazıldığını ve kötü niyetli insanların bu kutulara ulaşmasının artık kolay olduğunun bilgisini verdi. Tüketici Sorunları Derneği başkan vekili Yıldız bunları açıklarken çok dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.