Çift Doz Aşı Olmayanlara Büyük Kısıtlama!

Çift Doz Aşı Olmayanlara Büyük Kısıtlama!

0

Çift Doz Aşı Olmayanlara Büyük Kısıtlama!

CHP Balıkesir Milletvekili olan Fikret Şahin, koronavirüs‘e karşı çift doz aşı olmayan vatandaşların toplu alanlara girmelerinin kısıtlanması için TBMM’ye yeni birkanun teklifi verdi.

Koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin büyük bölümünün aşı yaptırmayanlar olduğunu hatırlatan Fikret Şahin, “Pandemiye karşı bizim tek silahımız aşı, toplumsal aşılama olmadan pandeminin de üstesinden gelmek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

14 Ocak tarihinden bu yana yurt genelinde yürütülen aşılama kampanyası üzerinden geçen sekiz ayda toplumun ancak yüzde 42’lik kısmının aşılanabildiğini anımsatan CHP’li milletvekili Şahin, “Aşılama faaliyetleri, hem bireyleri hem de toplumun tamamını bulaşıcı tüm hastalıklardan korumaya yönelik en etkili koruyucu sağlık tedbiridir.

Lakin ülkemizde sırası gelmesine rağmen hala aşısını olmayan 20 milyonun üstünde vatandaşımız bulunmaktadır. Bu da pandeminin etkisini hala devam ettirmekte, yeni varyantların da yayılmasına neden olmaktadır” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku