ÇOCUĞUNUZUN IQ’SUNU ARTTIRMANIN EN İYİ 15 YOLU

0

ÇOCUĞUNUZUN IQ’SUNU ARTTIRMANIN EN İYİ 15 YOLU

Yüksek IQ, bir çocuğu diğerlerinden ayıran veya onlara gelecekte başarı için tek fırsatı veren tek başına bir kalite değildir. Bununla birlikte, her şey eşit olduğunda, çocuğunuzun zekasını en üst düzeye çıkarmak sadece mümkün değil, aynı zamanda yapılacak “akıllı” şeydir.

İşte nasıl çalıştığı ve çocuğunuzun IQ’sunu artırmanın en iyi 15 yolu.

HER ŞEY BEYİN HAKKINDA

Beyin plastiktir. Bu da yeni bilgileri, deneyimleri ve değişiklikleri yaşamları boyunca sürekli olarak bütünleştirdiği anlamına gelir.

Bu “beyin olayını” genetiğe bağlamak cazip gelse de sandığımızdan daha fazla kontrol bizde. Beyin sağlığımızı sadece bugünkü olumlu faydaları için değil, aynı zamanda yaşamın ilerleyen dönemlerinde koruyucu etkileri için de destekleyen aktiviteleri içeren bir yaşam tarzı düşünmeye başlamanın zamanı geldi.

 

ÇOCUĞUNUZUN IQ’UNU ARTIRMANIN EN İYİ 11YOLU

 1. Yakın Bağlantı Oluşturun. Deneylerde, ebeveynlerine daha güvenli bağlanan çocuklar, IQ testlerinde ebeveynlerine güvensiz bir şekilde bağlananlara göre daha yüksek puan aldılar.
 2. Bebeğinizi Emzirin. Mümkün olduğunda, emzirme, bir çocuğun gelişen beynine fayda sağlayan bağlantıda iyileştirmelerin yanı sıra besleyici avantajlar da sunar.
 3. Bırakın Derinleşsinler. Blok binaya 30 dakikalık girmelerinden bıkmış olsanız da can sıkıntınızın onları mimari hayallerini inşa etmekten alıkoymasına izin vermeyin. Beyninin yarattıkları dünyanın derinliklerine gitmesine izin vermek, birçok kişinin gözden kaçırdığı bir beyin güçlendiricidir.
 4. Çabayı Övün. Bu ebeveyn tuzağına düşmek “normal”. Bunu kendim defalarca yaptım ve hiper farkında olmama rağmen yine de yapıyorum! Çocuğu değil, eylemi övün.
 5. Övgüyü hak etmek için ne yaptıklarını bilmeden kafa karışıklığı yaratma ve öz saygılarını olumsuz yönde etkileme riskini alırsınız.
 6. Diyet Yağlarını Artırın. Beyin yağdan yapılmıştır ve vücudun doğru yapı taşlarına erişimini sağlamak, gelişimi için çok önemlidir. Yüksek kaliteli bir balık yağı takviyesi ekleyin ve avokado, hindistancevizi yağı veya tereyağından uzak durmayın.
 7. Hafızalarına Meydan Okuyun. Onlara okuldaki günlerini sorduğunuzda… tipik “bilmiyorum” diyerek kancadan kurtulmalarına izin vermeyin.
 8. Sorunları Çözmelerine ve Zor Şekilde Yapmalarına İzin Verin. Çocuklarınızı acıdan kurtarmaya ve hayatlarını sizinkinden kolaylaştırmaya çalışmayı bırakın. Uzun vadede büyük bir kötülük yapacaksın. Onlara sorunları kendileri için çözme şansı verin ve zor yoldan yapmak istiyorlarsa onları düzeltmeyin.
 9. Onlarla Değil Onlarla Okuyun. Bu beyin simülasyonu artacak ama burada profesyonel ipucu … senindir çok artırmak ve hikâyenin sonuna kadar uyanık kalacağım şansını artırmak edeceğiz Sadece.
 10. Uyku Yoksunluğundan Kaçının. Bu önemli bir temeli kaçırırsanız, doğru yaptığınız her şey hafifletilir.
 11. Onları Müziğe Tanıtın. Müziğe pasif dinleme yerine aktif katılım, gerçekten önemli olan ve fark yaratan şeydir. Çocuğunuza şarkı söyleyin, canlı müzik oynayın veya dinleyin ve hatta karışıma enstrümanlar ekleyin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku