Corona Aşısı Üreticileri Sadece 3. Dozdan Para Kazanabilecek !

Corona Aşısı Üreticileri Sadece 3. Dozdan Para Kazanabilecek !

0

Corona Aşısı Üreticileri Sadece 3. Dozdan Para Kazanabilecek !

Amerika Birleşik Devletleri Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri, 65 yaş üstü Amerikalılar ile sağlıkları ve meslekleri nedeniyle Coronavirüs‘e yakalanma riski yüksek olan milyonlarca genç için üçüncü doz aşıya onay verdi.

Coronavirüs aşısı üreticilerinden Moderna şirketinin tahmini 2022 gelirleri, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın Ağustos ortasında Hatırlatma Dozu planı açıklamasının ardından yüzde 35 yükseldi. Ancak Moderna’nın üçüncü doz aşısı henüz onay almış değil.

Kazanacakları Para Yaklaşık 26 Milyar Dolar

Finans şirketi Morningstar analizcisi Karen Andersen’ın hesaplarına göre; hatırlatma aşısına hemen hemen tüm Amerikalılar için onay çıkması halinde, sadece bu dozun gelecek yıl Amerikan Pfizer ile Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin ortağı olduğu BioNTech şirketlerine küresel satışlardan 26 milyar Dolar getirecek.

Amerikan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri, Biontech aşısında üçüncü doz 65 yaş üstü Amerikalılar için onaylamıştı. 18 ila 64 yaş arası için ise bakımevleri gibi uzun süre geçirilen yerlerde görev yapanlar ile obezite, diyabet, kalp, kanser hastalığı olan ve geçmişte veya da şu an hala sigara kullananlar için de onay verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku