Çukur Dizisi Gerçek Hayatta Kimin Hikayesi! Açıklama Yapıldı

Çukur dizisinin hayal ürünü mü yoksa gerçek hayat içerisinde belirli bir tabakanın hayatımı çok merak ediliyordu.

0 852

Çukur Dizisi Gerçek Hayatta ; Çukur dizisinin hayal ürünü mü yoksa gerçek hayat içerisinde belirli bir tabakanın hayatımı çok merak ediliyordu. Sonunda dizinin finalinin gelmesiyle birlikte bu konu ile ilgili açıklama yapıldı. Meğer dizi hepimiz tarafından bilinen yer altı dünyasının ünlü isimlerinden birisinin hayatını anlatıyormuş.

Çukur Dizisi Gerçek Hayatta

Öncelikle bir önceki sezonda diziden ayrılan İdris karakteri ile bu konuya açıklık getiriliyor. Bu karakterin uzun zamandır Kürt İdris olarak bilinen yer altı dünyasının ünlü ismini canlandırdığı belirtiliyordu. Konu Kürt İdris’in oğluna sorulduğunda Kürt İdris’in hayatından esinlenildiğini ünlü ismin oğlu Ali Özbir yapmış olduğu konuşmada doğruladı.

Çukur Dizisi Gerçek Hayatta ;Çukur Kürt İdris’in Hayatını Anlatıyor

Çukur Dizisi Gerçek Hayatta ;Tartışmalara konu olan bu durum ilk olarak youtube üzerinde yayınlanan bir video ile ortaya çıktı. Birçok kişi videoyu izledikten sonra ikna olmasa da konu ile ilgili açıklama yapılması gerekiyordu. Ünlü ismin oğluna durum soruldu ve teyit edildi. Karakter ile Kürt İdris arasında birçok bağlantı var.

Çukur Dizisi Gerçek Hayatta ; Ali Özbir esinlenme olayının doğru olduğunu ve konu ile ilgili senaristle görüşme sağlayacağını da belirtti. Bilgilerin tamamının doğru olduğunu ve bu kadar ayrıntılı bir şekilde babasının hayatının nasıl öğrenildiğini de merak ettiğini ayrıca belirtiyor. Yapmış olduğu konuşmadan anlaşılacağı üzere kendilerinin de bu durumdan bilgileri bulunmuyor.

Kürt İdris’le İdris Koçovalı Arasındaki Benzerlikler

  • Kürt İdris 1937 yılında Kars şehrinde dünyaya gelmiş 6 yaşında annesini kaybetmiş ve 6 yaşında Aksaray’a gelerek komi olarak hayata başlamış. Dedesi tarafından büyütülmüş. İdris Koçovalı da ilk bölümlerde benzeri bir şekilde İstanbul şehrine geliyor ve pazarcılık yapıyor.

  • Kürt İdris hayatı boyunca uyuşturucuya hayır diyen birisi. Bilindiği üzere dizide İdris Koçovalı ve çocukları uyuşturucuya hayır diyorlar.
  • Kürt İdris zamanında Bülent Ersoy tarafından özel bir konser verildiği biliniyor. Dizinin ilk bölümlerinde İdris Koçovalı’nın da bu şekilde Bülent Ersoy ile bir sahnesi bulunuyor.
  • Dizinin belirli bölümlerinde ünlü isimlerle İdris karakterinin samimiyeti görülüyor. Ünlü kabadayının da birçok ünlü isimle olan samimiyeti biliniyor.

Ünlü isim ile ilgili yakın bir zaman içerisinde bir sinema filmi yapılacağı da belirtiliyor. Böylece dizi ile arasında bulunan ilişki daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.