Çukurun Final Sebebi Belli Oldu! 5 Neden Açıklandı!

0 2.269

Çukurun Final Sebebi Belli Oldu! 5 Neden Açıklandı!

Çukurun Final Sebebi ; Son zamanlarda ekranlara gelen ve izlenme rekorları kıran diziler hepimizin bildiği gibi Diriliş, Kurtlar Vadisi örneklerinde olduğu gibi ayrıca birde Çukur dizisi. Genel olarak diziler bilindiği üzere belirli sebeplerden dolayı final yapalar. Peki Çukurun tam olarak açıklanmayan final sebebi ne?

Kulislerde birçok dedikodu dönmesine rağmen uzun süredir yapımcıdan ve kanaldan bir bilgi akışı bu noktada bulunmuyordu. Yapılan araştırmalara göre filmin final sebebi tam olarak belli oldu. Dizinin bitmesinin sadece 1 nedeni yok. Tam 4 nedeni bulunuyor,.

Çukurun Final Sebebi 1

Çukur ne zaman final yapacak 2021; Dizinin bitirilmesinde ki ilk neden dizinin son zamanlardaki izlenme oranlarının son derece düşmesi. İzlenme oranları düşen dizi final yapacağını açıklamasıyla birlikte birçok bilinen karakterin diziden çıkarılmasıyla birlikte oldukça dikkat çekmeye başladı.

Yani aslında dizinin izlenmesi son derece düşmüştü ki bu durumdan final yapılacağı haberi ile birlikte dizi bir süre daha tutunmaya devam etti. Dizinin final yapacağının tam olarak belli olmasından hemen önce sosyal platformlarda dizinin ilk sezonlarda ki gibi olmadığını ve kaliteden uzaklaştığını belirten birçok izleyici bulunuyordu.

Çukurun Final Sebebi 2

Çekimde yaşanan aksaklıklar dizinin final yapmasında diğer bir etken olarak dikkat çekiyor. Birçok dizi yada filmde bu şekilde aksaklıklar olduğu biliniyor. Fakat bu dizi içerisinde son zamanlarda yaşanan aksaklıklar diziyi izleyiciden uzaklaştırmaya başladı.

Bilindiği üzere bu aksaklıkların en büyüğü Vartolu Sadettin karakterinin bir süre önce diziden ayrı kalması ve uzun bir süre sonra diziye yeniden dönmesiydi. Bu ve korona sebebiyle olan aksaklıklar diziyi büyük bir çıkmaza sürükledi.

Çukurun Final Sebebi 3

Çukur finalde ne olacak; Mali sıkıntılar dizinin final yapmasındaki diğer bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere dizi uzun bir süre RTÜK engeline takılmış ve bu sebeple ciddi cezalar ödemişti.

Çukurun Final Sebebi

Bu cezaların ardı arkası kesilmeyince dizi final yapmayı uygun buldu. Çünkü dizi RTÜK standartlarına uygun bir hale getirilmesi ödemek dizinin tamamen raydan çıkması anlamına gelecekti. Bu sebeple dizinin bitirilmesi uygun bulundu.

Çukur Neden Final Yapacak

Çukur Final bölümü ; Oyuncular arasındaki sürtüşme son olarak belirtilen nedenlerden bir diğeri. Her dizi setinde duymaya alıştığımız bu sürtüşme hususu Çukur dizisinde de ortaya çıkmış bulunuyor. Oyuncular arasında ciddi çekişmelerin bulunduğu ve bu sebeple de çekimlerin yapılmasının neredeyse imkansız olduğu dile getiriliyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte dizi final yapma kararı almış bulunuyor.

Tüm bunların yanı sıra eskiden senaristler ile yapılan röportajlar incelendiğinde dizinin 4 sezon için planlandığı hedeflerinin 4 sezon olduğu da ayrıca görülüyor. Yani bir anlamda dizinin çok fazla tadı kaçmadan bitirilmesi de Avrupa dizilerinde görmeye alıştığımız gayet normal bir husus.

Çukurun Final Sebebi 5

Çukur final yapacak mı ; Sebepler arasında devlet tarafından dizinin kötü örnek oluşturuyor olması sebebiyle bitirilmesini istendiği de konuşuluyor. Yani 4 sezon içerisinde birçok çatışma sahnesinin ve küfür sahnesinin bulunması sebebiyle dizi ile ilgili yetkililerin son derece sert açıklamaları bulunuyor. Bu açıklamalar neticesinde dizi ciddi cezalara çarptırılmış ve bununla ilgili kanal da ciddi ceza tutarları ödemiş bulunuyor. Bu sebeple de dizinin bitiriliyor olması en güçlü nedenler arasında bulunuyor.

Çukur Bitmesin

Çukur neden final yapacak ; Dizi ile ilgili ise sosyal medyada ciddi bir tepki oluşmuş durumda. Son zamanlarda en çok beğenilerek izlenen diziler arasında bulunan Çukur ile ilgili bitmesin şeklinde yoğun bir talep bulunuyor. Bu sebeple her an her şey olabilir şeklinde düşünen izleyiciler bu talepleri doğrultusunda dizinin bitmesini istemediklerini dile getiriyorlar. Birçok kişi sesini duyurabilmek için farklı videolar çekerek dizinin devam etmesi gerektiğini ve dizinin bitmemesi gerektiğini belirtiyorlar, Dizi içeriğinde yapılacak küçük bir düzeltme ile birlikte dizinin final değil sezon finali yapacağı da belirtilenler arasında.

Çukurun Final Sebebi Çukurun bitmesi sizlerde istemiyorsanız tüm platformlar üzerinden dizinin bitmemesini istemediğini belirtebilirsiniz. Böylece sesinizi duyurabilir belki de imkansızı başararak dizinin uzamasına sebep olabilirsiniz. Tabi böyle b.ir durumda dizinin ölen sevilen karakterlerinin de nasıl geleceği ayrı bir merak konusu. Dizinin bitmesine kesin gözüyle bakıldığından senarist cömert bir şekilde karakterlerin diziden ayrılmasını sağlıyor. Olası bir uzama durumunda tüm bunların telafisinin nasıl olacağı da ayrıca büyük bir merak konusu tabi.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.