Cumhurbaşkanı’nın Evinin Resmini Çeken İsrailli Casuslar İle İlgili Son Dakika Gelişmesi!

0

İsrailli Casuslar

İsrailli Casuslar ;Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin fotoğrafını çekildiği iddiasıyla İsrail’li çift gözaltına alındı. 1 hafta önce Çamlıca Kulesi’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin fotoğraflarını çektikleri gerekçesi ile gözaltına alınan İsrailli çiftin hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye İsrail diplomatı yapılan anlaşmalar kapsamında gözaltına alınan çiftin ziyaret edilmesine müsaade verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konutunun fotoğrafını çekmesi ve casus olduğu düşüncesi ile İsrailli çift gözaltına alınmıştı. Onlarla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye ve İsrail konsolosluğunun yaptığı bir anlaşma kapsamında bu kişilerin casus olabileceği düşüncesi ile toplanmışlardı, İsrail tarafından bu çift ziyaret edilecek. Bu  kapsamda diplomasi çalışmaları devam etmektedir.

İsrailli Casuslar

İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  çabalar sonrasında ziyaretin Türkiye tarafından onaylandığını duyurdu. Bu haber İsrail Merkezinde bir gazetede yayınlandı ve Ziyaretin ne zaman gerçekleşeceğine yönelik bir açıklama yapılmadı. İstanbul’da mahkeme tarafından Siyasi ve askeri casusluk suçuyla tutuklanmış olan İsrailli çift için rastgele bir talepte bulunulmadı. Ayriyeten İsrail Dışişleri Bakanlığı konsolosluk kısmındaki bir lideri İstanbul’a göndermeye karar verdiğini açıkladı. Bu kapsamdan Türk makamları ile anlaşarak çözüm yoluna gidileceğini belirtti. İsrailli Casuslar ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

İsrailli Casuslar ; Bu konuyu genel olarak değerlendiren İsrail yetkilileri çiftin ailesi ile görüşme sağladıklarını çiftin İsrail için casusluk yaptığı tezini reddettiklerini belirtti. Çift için İsrail’den özel yetkili kişi İstanbul’a gönderilecek. Ayrıca çiftle görüşme talebi Türkiye tarafından kabul edilirken, çiftin casusluk yapma iddiaları ile gözaltına alındı da bilinmektedir. Bununla ilgili çözüm çalışmaları devam ediyor. Türk yetkililer tarafından İsrail vatandaşları özgür bırakılma karşılığında herhangi bir talepte bulunulmadığı da bilinmektedir.  İsrail ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik çalışmalar sonrasında çifte İsrailli yetkililer tarafından görüşülme kararı kabul edildi. Ancak bu ziyaretle ilgili net bir açıklamanın olmadığı da vurgulandı. Yer tarih ve konum henüz belli değil. İsrail’den gelecek olan yetkili çift ile birlikte görüşme sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku