Davut Güloğlu son hali şaşırttı

Davut Güloğlu son hali şaşırttı

0

Davut Güloğlu son hali şaşırttı

Memur bir babaya ve ev hanımı bir annenin sahip olan 11 çocuğundan yedinci çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı, genç yaşında anne ve babasını Kaybetti daha sonra bir dönem futbol oynamaya merak saran sanatçı, Rize Belediye Spor Kulübü, Salaha Spor Kulübü gibi amatör futbol kulüplerinde 6 yıl boyunca futbol oynadı.


Ancak futbol, içindeki müzik sevgisinin önüne geçemeyerek 1991 yılında İstanbul’a geldi. İstanbul’da çeşiti ticari faaliyetlerde bulundu daha sonra (fırın, market, sürücü kursu) gibi çeşitli yerler. Ailesinin de büyük desteğiyle birlikte 1998 yılında ilk albümü olan “Sarılsam da olmayı” ile birlikte müzik dünyasına adım attı. Lakin Güloğlu, ilk albümüyle birlikte beklediği başarıyı elde edemedi. Ancak sonrasında Güloğlu yılmadı.

Ünlü sanatçı Arif Sağ’ın açtığı kurslara devam ederek müzik birikimini ilerletti. Özel kurslarla da çalışmalarına bir süre devam etti. Bu müzikal eğitimleri de kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi. Karadeniz ritimlerini günümüz müzik anlayışıyla birleştirerek albümünde kendi müzik tarzını buldu.

Bir çok eser besteleyen ünlü sanatçı bir albümünde de kendi eserlerini seslendirirken diğer bestecisi ve söz yazarlarının eserlerini de yorumladı.

Ünlü sanatçı Davut Güloğlu, 24 Ocak 2011 tarihinde Kanaltürk televizyonlarında Ece Erken ile birlikte sunuculuğunu paylaştığı ‘Hayata Gülerken’ adlı programını sabah kuşağında gerçekleştirdi.

Son Hali;

İzlenme oranları çok yüksek olan ve sevilen bu programdan tam 1 yıl süre sonra da Haziran 2012 tarihinde ‘Seni Seni’ albümü ile birlikte yaza giriş yapan şarkıcı şarkılarını uzun bir zaman aradan sonra sevenleri ile paylaştı. Sanatçının en büyük hedefi ise kendini ve özünü, kişiliğini hiç bozmadan yaptığı sanatında her geçen gün daha da başarılı olmak ve günlerden bir gün Karadeniz müziğini Avrupa’ya taşıyıp, Avrupalılara sevdirmek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku