Depremlerin Arkası kesilmiyor! Bir Büyük Deprem Daha!

Depremlerin Arkası kesilmiyor! Bir Büyük Deprem Daha!

0

Depremlerin Arkası kesilmiyor! Bir Büyük Deprem Daha!

AFAD tarafından yapılan son dakika haberine göre Ege Denizi’nde saat 07:31 sıralarında yerin 10,8 kilometre derinliğinde deprem meydana geldiğini belirtiler. depremin büyüklüğü AFAD’ ın açıkladığı veriler doğrultusunda 5.5 olarak belirtildi. Datça açıklarında meydana gelen depremde kıyı illerinin etkilendiği belirtildi. Ege Denizi’ nin Sahil şeridinde olan Muğla’nın Datça ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği açıklandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bilgilendirme doğrultusunda ise sarsında 07:31’ de ve 14,85 kilometre derinlikte gerçekleştiği açıklandı.

Depremin merkez üssünün ise Muğla’nın Datça ilçesi olduğu uzaklığının ise 41,22 kilometre olarak ölçüldü duyuruldu. An itibariyle depremle ilgili olumsuz bir gelişmenin yaşanmadığı bilgisi verilirken İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı Twitter üzerinden Datça’daki depremin büyüklüğünün 5.5 olduğu ile ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda Muğla’nın Datça ilçesinde yaşanan depremde herhangi bir olumsuz bir haberin gelmediği, depremle ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi. Ayrıca Muğla’nın Datça ilçesinde dün 22.57 sıralarında 4.5 şiddetinde bugün ise 02:25’ de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği duyuruldu.

Can ve mal kaybının yaşanmamış olması yüzleri güldürürken küçük ahçı depremlerin devam edip etmeyeceği ve daha şiddetli bir deprem yaşanır mı kaygısı vatandaşın aklında soru işareti bırakıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku