Bu Şartları Karşılayan Herkese Devletten Geri Ödemesiz 30 Bin TL Verilecek!

Bu Şartları Karşılayan Herkese Devletten Geri Ödemesiz 30 Bin TL Verilecek!

0 257

Bu Şartları Karşılayan Herkese Devletten Geri Ödemesiz 30 Bin TL Verilecek!

Devlet, vatandaşların ekonomik açıdan rahatlaması için nakit desteği ödemelerine devam ediyor. Çeşitli başlıklar altında verilen nakit destek ödemeleriyle, bütçelerini rahatlatmaya çalışan vatandaşlar, devletin verdiği yardımları merakla araştırıyor. Verilen bu destek yardımlarından birisi de ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecek olan 30 Bin TL’ye kadar nakit desteği.

Prefabrik ev ve villalar son dönemde iyice popüler olmaya başladı. Devletin verdiği hibe desteği ödemeleri de bu evler için geçerliliğini koruyor.

Yaş Şartı Var Mı ?

ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecek olan 30 Bin TL’ye kadar nakit desteği’ni almak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

Nakit Desteği İçin Gereken Şartlar Nedir ?

Hane içinde kişi başına düşen gelir net asgari ücretin 1/3’ünden az olmakla birlikte; yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da direkt yapılacak evin, tam hisseli arsasına haiz olmak gerekmektedir.

Verilen bu desteğin sadece alt gelir grubu muhtaç aileleri kapsayacağı ifade edildi. ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilecek olan 30 Bin TL’ye kadar nakit desteği alabilmek için belirtilen şu şartları taşımak gerekiyor;

Oturulması mümkün olmayan, eski, bakımsız ve sağlıksız evler. Hane halkının aylık gelir toplamının, tek kişi başına düşen net asgari ücretin 1/3’ünden daha az olması, (701,32 TL’yi aşmamak) yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, onarımı yapılacak evin ya da direkt yapılacak evin, tam hisseli arsasına haiz olmak gerekmektedir.

Vatandaşlara verilecek olan 30 Bin TL’ye kadar nakit desteğinden yararlanmak isteyenler için bir şart da, desteğin sadece alt gelir grubu ve muhtaç aileleri kapsayacak olaması.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.