Devletten Nefes Kredisi! 60 Ay Vade 12 Ay Erteleme İle Borçlarınızdan Kurtulun!

Tam Kapanma dönemi ile beraber milyonlarca esnafı, çalışanı ve emekliyi velhasıl milyonlarca insanı ekonomik olarak etkilemiş durumda.

0

Devletten nefes kredisi ; Devletten covid-19 pandemisi zamanında ihtiyaç sahibi durumda bulunan insanlara yönelik birçok sosyal destek hayata geçirilmişti. Bu zaman, Tam Kapanma dönemi ile beraber milyonlarca esnafı, çalışanı ve emekliyi velhasıl milyonlarca insanı ekonomik olarak etkilemiş durumda. Şimdi, Mayıs ayının son günleri de dahil olarak Haziran ayı içerisinde yeni nefes kredileri hayata geçiriliyor! Az faizle, 12 ay geri ödemesiz, 60 aya kadar vade fırsatı ile yeni ihtiyaç kredilerinin tüm ayrıntıları haberimizde sizlerle…

Devletten Nefes Kredisi! 12 ay geri ödeme vermeden 60 ay vade fırsatı ile destek kredisi müjdesi gündeme oturdu! Günümüzde gelinen durumla beraber kobiler için kredi sistemi de yeni imkanlar ile birlikte gelişiyor. Sistemde uzun süredir bulunan KGF, gerçekleştirilen yenilikler ile birlikte daha güçlü bir duruma gelerek kobileri sevindiren kredi uygulamaları içerisinde bulunuyor. Son günlerde çoğu bankanın gündeminde bulunan KGF nedir ve nasıl kullanılır sorularına cevap arayan insanlar  araştırmalar yapmaya başladı.

devletten nefes kredisi

KGF adına  gerçekleştirilen yeni açıklama içerisinde faizsiz kredi sunan bankaların isimlerine ile başvuru tarihlerine yer verildi. KGF, KOBİ’lere yardım sağlamak, yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında banka kredisi kullanmalarını mümkün kılmak adına kefalet imkanı vermek amacıyla kuruldu. KGF’den gerçekleştirilen açıklamada 15 bankanın 12 ay geri ödemesiz kredi sunacağına ve başvuruların başladığına dair bilgilere yer edindi. KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan gerçekleştirdiği 300 milyon liralık hibe ve kendi öz kaynaklarının sağladığı 300 milyon TL’lik yardım ile var olan fon sayesinde KOBİ’lere 6 milyar TL  tutarında kefalet sağlanacak.

Düşük Faizli Nefes Kredisi

Devletten Nefes Kredisi ; Kredi Garanti Fonu sayfası üzerinden gerçekleştirilen son dakika açıklamalarında şu ifadeler kullanıldı

Devletten Nefes Kredisi ; Başvuru Koşulları

Devletten Nefes Kredisi! Söz konusu durum kredi KOBİ’ler için verilmektedir. Faydalanıcıların Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş, KOBİ tanımını haiz gerçek ile tüzel insan işletmelerinden biri olması şartı aranmaktadır. KGF başvurusunda bulunmak için bankaların şubelerine giderek başvuru da bulunabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü Kasım Akdeniz tarafından söz konusu krediye dair yapılan açıklamada, “Bu yardım paketi KOBİ’lerin rekabet gücünün yükseltilmesi adına Avrupa Komisyonu adına sağlanan bütçe durumunda Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSM Programının içinde imzalanan protokolün devamı niteliğinde olmak zorundadır.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku