Devletten Yeni Evlenenlere Yakını Evlenenlere 24 Maaş Anında Destek! 250 Bin TL’ye Kadar!

Devletten Yeni Evlenenlere Yakını Evlenenlere 24 Maaş Anında Destek!

0 113

Devletten yeni evlenenlere yakını evlenenlere 24 maaş anında destek ödemeleri başladı. Devlet 24 maaş birden destek sunmaktadır. Evlenmek üzere olanlara ve yeni evlenenlere müjdeli haber geldi! Şartları taşıyan kişilere 24 ay maaş desteği imkanı sunulurken çiftler bu çeyiz parasından hemen yararlanabiliyorlar.  Özellikle evlilik sürecinin en önemli parçalarından birisi çeyiz sürecidir.

Kişiler ne kadar birbirini severek evlilik yapsalardı maddi olarak desteğe ihtiyaç duymaktadırlar ve maddi durumları çoğu zaman bu duruma engel olmaktadır. Tüm bunları göz önüne aldığımız zaman evlenenler için paketi destekleri sunmaktadır. Kişilere özel düğün kına nişan ev eşyaları büyük bir yük olmaktadır. SGK kapsamında verilen çeyiz paraları ile birlikte yeni evlenecek çiftlerin masraflarını kaygı etmeden kolaylıkla çeyiz parası imkanından yararlanabiliyor.

Eşler SGK Tarafından Sunulan Çeyiz Parası Fırsatı! çeyiz parası için başvuru nasıl yapılır? Çeyiz Parası Nasıl Alınır?

SGK kapsamında verilen çeyiz desteği 2008 yılında yürürlüğe girmiştir. Söz konusu destekle birlikte yeni evlenecek olan çiftler l nefes alma fırsatını yakalıyorlar.  Özellikle kadınlara yönelik çeyiz parası desteği sunulmaktadır.

Çeyiz parası nasıl alınır?

Başvuru şartları nelerdir? Çeyiz parası için nereye başvuru yapılması gerekir? Devletten yeni evlenenlere yakını evlenenlere 24 maaş anında destek ödemesini almak oldukça kolay.

Özetle çeyiz parasından yararlanmak isteyen kişiler bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.  SGK üzerinden 24 maaş tutarında ödenek sunuluyor. Çeyiz parası alabilmek için gereken şartlar ise anne ve babasının ölümünden sonra ölüm aylığı alan kadınlar için çeyiz parası ödeneği söz konusudur ve bu örneklerden yararlanabilmektedirler. Çeşitli kesintiler sebebiyle hayatları zorlanacak olan kadınlara 24 ay maaş ve evlenme ödeneği fırsatı sunulmaktadır.

Devletten Yeni Evlenenlere Yakını Evlenenlere 24 Maaş Anında Destek

Ayrıca ödenek sayesinde evliliğe adım atılmış ve rahat bir nefes alınmış olur. Çeyiz parasından yararlanabilmek için anne ve babanın ölüm aylığından yararlanılması gerekmektedir. Çeyiz parası tek sefere mahsus 24 aylık maaş toplanınca ödenir ve bu ödenekten yararlanan kişiler ikinci kez bu ödenekten yararlanamazlar. Evlenmiş olan ya da Evlenecek olan kişilerin bu imkândan yararlanabilmesi için öncelikle SGK dilekçe vermeleri gerekmektedir. Söz konusu bu dilekçe sonrasında yasal bir problem bulunmuyor ise çeyiz parası direkt ödenmektedir.

Çeyiz Parası İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Devletten yeni evlenenlere yakını evlenenlere 24 maaş anında destek

Devletten yeni evlenenlere yakını evlenenlere 24 maaş anında destek ile ilgili önemli bir detay. Yetim aylığı alan ve evlenen kişinin Sosyal Güvenlik Kurumları müdürlüklerine başvuru yapılır. Kadın eğer anne ve babası üzerinden aldığı aylığını emekli sandığı üzerinden alıyorsa; Eğer aylık aldığı kişi 01.10.2008 tarihinden önce 657’ ye tabi ise, çeyiz aylığı başvurunu Ankara’da Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanlığı’na yapılması gerekmektedir

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.