Diyanet, 30 Ağustos’ta Alınan Kararla Birlikte Genelkurmay Başkanı’nın Önüne Geçti

Diyanet, 30 Ağustos'ta Alınan Kararla Birlikte Genelkurmay Başkanı'nın Önüne Geçti

0 96

Diyanet, 30 Ağustos’ta Alınan Kararla Birlikte Genelkurmay Başkanı’nın Önüne Geçti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı için Tebrik Töreni, devlet protokolünde yapılan önemli bir değişikliği de gün yüzüne çıkarmış oldu.

Daha önce 52. sırada yer alan Diyanet İşleri Başkanı, şimdi 40 sıra birden yükselerek Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının önüne, devlet protokolüne girdi. Diyanet İşleri Başkanı 12. sırada yer alırken, Genelkurmay Başkanı ise 14. sırada yer aldı.

Diyanet’de Yükseliş

Parlamenter sistemde uygulanan bu protokol listesinde Diyanet İşleri Başkanı 52. sırada bulunuyordu. Ancak dün yapılan törende Diyanet İşleri Başkanı’nın 40 sıra birden yükselerek öne geçtiği görülü. Diyanet İşleri Başkanı olan Ali Erbaş, 12. sırada yer aldı ve Erdoğan’ı tebrik etti.

Diyanet, Yeni Alınan Kararla Birlikte Genelkurmay Başkanı’nın Önüne Geçti

Genelkurmay Başkanı ise Diyanet İşleri Başkanı’ndan sonra protokolde kendisine de bir yer bulabildi. Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlarının adı 14. sırada anons edildi. Genelkurmay’dan önce gelen başkanlık ise 13. Sırada yer alan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.