Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi! Hayranları Şok Oldu

Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi!

0

 

Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi! Efsanevi grup Kool & the Gang’in kurucularından Dennis Thomas’ın yaşama gözlerini kapattığı haberi geldi.

Birbirinden fazla hit parçaya; Celebration , Get Down On İt gibi parçalara imza atmış soul-funk grubu Kool & the Gang’in kurucu üyesi olan 70 yaşındaki Dennis Thomas’dan maalesef üzücü bir haber geldi ve  hayatını gözlerini yumduğunun haberi duyuruldu.

Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi!

‘Dee Tee’ lakabına sahip olan  Dennis Thomas tarafından yapılan açıklamaya göre , New Jersey de bulunan evinde uyurken öldüğüne dair bilgisini verdi. Thomas, Alto saksafon, flüt ve perküsyon gibi müzik aletlerini çalıyordu. Son olarak 4 temmuz tarihinde grubu ile birlikte Los Angeles’ta yer alan  Hollywood Bowl’da sahnesinde yer almıştı.

Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi! Dennis Thomas Florida Orlando ‘da 9 şubat 1951 tarihinde yaşama gözlerini açmış, bu grubun 1971 tarihinde ortaya çıkan hit parçası  Who’s Gonna Take the Weight’daki prologu ile tanınıyordu. Aynı zamanda grubun stilisti olan Thomas, havalı kıyafetleri ve şapkalarıyla popülerliğini yakalamış biriydi.

Dünyaca Ünlü Guruptan Üzücü Haber Geldi!

Kool & The Gang grubu caz, soul ve funk karışımında müzik yapmaya 1964 yılında yedi arkadaş olarak kendilerine Jazziacs adını vererek başladılar. Grubun kurucuları arasında Dennis Thomas’ın yanı sıra Ronald ve Robert Bell kardeşler, Spike Mickens, Ricky Westfield, George Brown ve Charles Smith gibi isimler de yer alıyordu.

Kurdukları bu grup sayesinde iki tane Grammy Ödülü ve yedi tane de Amerikan Müzik Ödülü almaya layık görüldü. Soul Train Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile 2014 yılında onurlandırıldılar. Bunun yanı sıra müzikleriyle Rocky, Saturday Night Fever ve Pulp Fiction gibi pek çok yapımda da yer aldılar.

Dennis Thomas kim?

Dennis Thomas 9 Şubat 1951 de Florida Orlando’da dünyaya gelmiş. Dennis Thomas’in Michelle Thomas isminde bir çocuğu var. 1964 tarihinden bu güne kadar Kool& the Green gurbunda yer alıyordu. Pek çok şarkısı vardı bunlardan bazıları;

  • Ladies Night 2012
  • Will and Peacufel 1973
  • Ligh of Worlds 1974
  • Something Special 1981
  • As One 1982
  • İn the Heart 1983
  • Spirit of the Boogie 1975
  • Kool and the Gang 1969
  • The 50 Greatest Songs 2007

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku