Eft Ne Kadar Sürede Ulaşır 2021

0

Eft Ne Kadar Sürede ulaşır ; EFT’nin açılımı elektronik fon transferi olan, farklı bankalar arasında para transferi yapıldığı zamanlarda kullanılıyor. Her banka olmasa da bir çok banka EFT işlemi için bir miktar ücret alınmaktadır. Bu ücretler çok makul bir tutardır.

EFT, yalnızca beli saatler içinde gerçekleştirilebilmektedir. Eğer bu belirlenen saatler içerisinde transfer işlemini gerçekleştirmezseniz, bir sonraki iş saatini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama hafta sonu için de geçerlidir. Pazar ya da cumartesi günlerinde yaptığınız işlemler için pazartesi gününü beklemeniz gerekmektedir.

Bankaların İnternet Şubesi EFT Ücretleri

EFT Ne Kadar Sürede

Her bankaya göre EFT ücreti değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar ise EFT işlemi için her hangi bir ücret tahsil etmez. Bankaların internet şubesi üzerinden yapacağınız EFT işlem ücretleri şu şekildedir;

–              Fibabanka EFT ücreti almamaktadır

–              Anadolubank: 3 lira

–              Akbank: 4.90 lira

–              Garanti Bankası: 3.90 lira

–              ING Bank: 3.50 lira

–              Türkiye Finans Bankası: 2.00 lira

–              Ziraat Bankası: 3.00 lira

–              QNB Finansbank: 3.50 lira

–              TEB: 3.00 lira

–              Şeker Bank: 3.00 lira

–              Halkbank: 1.86 lira

–              Türkiye İş Bankası: 4.00 lira

–              Kuveyt Türk EFT işlemi için ücret almıyor

–              Vakıfbank: 2.50 lira

–              Burgan Bank EFT ücreti almıyor

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Eft Ne Kadar Sürer ; EFT işlemi sonrasında paranın hesaba geçme süresi, yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. EFT yapıldıktan sonra ortalama olarak 10 dakika ila 15 dakika üzerinde karşı tarafa yapılan EFT miktarı ulaşmış olur. Fakat bazı durumlarda (mesai başı ve mesai sonu saatleri) yoğunluk yaşanmasından dolayı bu zaman 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Eft Ne Kadar Sürede ulaşır ; Ayrıca şundan da bahsedelim EFT saatleri sabah 8.30 ila 17.15 saatleri arasında yapılmalıdır. Bu saatler hafta içi uygulanmaktadır. Hafta sonu yapılan EFT işlemleri pazartesi günü hesabınıza geçer.

Eft Ne Kadar Sürer

Bankaların sunmuş olduğu dijital sözleşmelerden dolayı EFT süresinin 30 dakikayı geçtiği pek görülmemiştir. Eğer yapmış olduğunuz EFT’nin hatalı bir işlem olduğunu düşünüyorsanız bankanızla iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda EFT ne zaman hesaba geçer sorusuna cevap bulabilirsiniz. İşleminiz de hata varsa yetkililer tarafından düzeltmeniz istenecektir.

EFT hesaba geçmedi ne yapabilirim?

Eft Ne Kadar Sürer ;  Herhangi bir bankadan farklı bir bankaya göndermiş olduğunuz para transferi eğer gönderdiğiniz kişinin hesabına geçmediyse yapmanız gerekenler;

–              Alıcı IBAN ve hesap bilgilerini teyit ediniz

–              EFT sorgu numarasıyla EFT nin durumunu inceleyin

–              EFT saatlerine dikkat edin. EFT saati dışında işlem yapmadığınızdan emin olunuz.

 

EFT Ne Kadar Sürede Geçer

Eft Ne Kadar Sürer ; Eft son zamanlarda bankalar arasında uygulanmakta olan fast ile birlikte çok daha hızlı bir şekilde hesaba geçmektedir. Fast ile birlikte günün her saatinde eft yapılması artık mümkündür. İlk olarak 50 T ile başlayan fast gönderimleri artık 1000 TL olarak yapılabilmektedir. Yani tek seferde mesai saatlerinin ne olduğuna bakılmadan istediğiniz bankaya para gönderimi yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

Bazı durumlarda yüksek miktarda ödeme yapmanız gereken durumlar olabilir. Eft Ne Kadar Sürede ulaşır  sorusu böyle bir durumda bankaya parça parça değil tek seferde yüklü bir miktar gönderim sağlanması gerekebilir. Böyle bir vaziyette eft yapılması gerekir. Bin TL üzerinde gönderim yapmanız gereken durumlarda eft yapılması gerekecektir. Eft için net bir zaman verilmesi mümkün değildir. İşlem hızı bankadan bankaya veya saate göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak mesai saatleri içerisinde 10 dk gibi bir zaman aralığında bankaya paranın iletilmesi gerekmektedir. Bu durum maaş günlerinde değişiklik gösterebilir.

EFT Ne Kadar Sürede Düşer

Eft Ne Kadar Sürer ; Para gönderi yaptığımız zaman veya para alacağımız zaman bu miktarın hızlı bir şekilde iletilmesi beklentimizdir. EFT neticesinde yanlış bilgi girişi neticesinde bir takım sıkıntılar ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Böyle bir durumda bunu düzeltmek bazen mümkün olmayabilir. Örneğin yanlış bir kişiye para gönderimi yapmanız durumunda bunun iadesi karşı tarafın ikna edilmesiyle olmaktadır. Farklı bir durumda bu para maalesef alınamamaktadır. Eft ne kadar sürer, sorusunun altında yatan alt neden paranın yanlışlık neticesinde farlı bir yere ulaşmasıdır.

Gönderim bilgilerinin hatalı ve eksik olması durumunda karşıda belirtilen bilgilere ait bir muhatap bulunmaması durumunda para hesabınıza belirli bir süre içerisinde iade edilmektedir. Bu süre 48 saat ile sınırlandırılmaktadır. Eft Ne Kadar Sürede ulaşır sorusunun cevabı genel olarak 30 dk gibi kısa bir süre içerisinde para hesabınıza aktarılır.

EFT Ne Kadar Sürede Gelir

EFT nafta sonu yapılması durumunda Pazartesi günü itibariyle hesaba aktarılmaktadır. Aynı şekilde akşam yapılması durumunda imk mesai günü hesaba aktarılması sağlanacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku