Ekşi Sözlük Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Ekşi Sözlük Hakkında Soruşturma Başlatıldı

0 34

Ekşi Sözlük Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamalarında “başlık ve başlık altında yer alan paylaşımlarda suç ve suç unsuru içeren ifadeler bulunduğu kanaatine varılmış olup şüpheli şahıs ve şahıslar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Ekşi Sözlük hakkında başlatılan incelemede “halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımdan farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kim ve düşmanlığa alenen tahrik ve suç işlemek için alenen tahrikte bulunma” suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Ekşi Sözlük Nedir ? Ne Zaman Kuruldu ?

1999 yılında yılında Sedat Kapanoğlu tarafından kurulmuştur. Sitenin sloganı “kutsal bilgi kaynağıdır” 2017 yılında İOS ve Android için Ekşi Sözlük mobil uygulaması yayınlamıştır. 2020 yılında yapılan güncelleme ile yazarların entrylere fotoğraf yükleyebilmesini sağlayan özellik duyruldu. Kuruluşundan bu yana 22 sene geçen şirketin aylık geliri tahmini olarak 100-200 bin aralığındadır. Sitenin kendine göre kurallı ve ünvanları bulunmaktadır. Site şimdi olduğu gibi daha önce de hakkına açılan soruşturma sorunlarıyla başını derde sokmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.