Elektrik Abonelerine Önemli Haber! Vatandaş Yüksek Faturaya İsyan Ediyor

1

Vatandaşlar yüklü gelen elektrik faturaları ile büyük bir şok yaşarken yeni ve müjdeli bir haber yüreklere su serpti. Tüm elektrik abonelerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Yaşanan bu gelişme ise elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama manşeti ile dikkat çekmeyi başarıyor. Elektrik faturalarıyla ilgili bütün aboneleri yakından ilgilendiren son dakika ve flaş bir açıklama yapıldı.

Aboneler aylık elektrik faturalarının yüksek gelmesi sebebiyle şikayet ediyor.  Yüksek elektrik faturası gelmesine neden olan detaylar ve bilgiler ise paylaşıldı. Açıklanan bu detaylar arasında ise cep telefonları, mobil cihazlar ve tabletleri şarj ederken dikkat çeken noktalar yer alıyor.

Yüksek Gelen Elektrik Faturaları Vatandaşı İsyan Ettiriyor

 

Elektrik faturalarının prizde sürekli bırakılan şarj cihazları nedeniyle bir hayli yüksek gelmesinde önemli etki oluşturuyor. Aynı zamanda kapatıldığı tahmin edilen bazı cihazlar aslında tam olarak kapanmıyor. Yüksek tutarda gelen elektrik faturasını düşürmek ve tasarruf sağlamak için bir takım kurallara dikkat edilmesi gerekiyor. Yüksek gelen elektrik fatura bedelleri ise vatandaşları isyan ettiriyor.

Tablet ve Mobil Cihazlar Şarjda Kalmasın

 

Elektrik faturalarının fazla gelmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Soykan günümüzde en çok cep telefonları ve tabletlerin sık kullanıldığının altını çiziyor. Soykan bu tarz cihazların şarj edilme sistemine de dikkat çekerek, cihazları belli bir seviye ya da saat aralığında şarj etmemiz gerektiğini belirtiyor.  Telefonu ya da tableti şarja bırakıyoruz fakat belirli bir süre sonra ikisinden birini şarjdan çıkarıp, şarjı prize takılı halde bırakıyoruz. Bu tarz şarjlı cihazlar da küçük de olsa bir tüketim ortaya koyuyor. Günümüz teknolojisiyle bu cihazların uzun süre şarjda ve prizde bırakılmaması gerekiyor şeklinde açıklamada bulundu.

1 yorum
  1. AHMET diyor

    BU KADAR SALAKCA ACIKLAMA OLMAZ.12VOLT ADAPTÖRÜN CEKECEGİ ELEKTRIK AYLIK EN FAZLA 5TL TUTAR.AGA BİZLE EGLENIYOR.BU KADA CAHIL ACIKLAMA OLMAZDI

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku