Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek! Başvuru Başladı!

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek!

0 1.901

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek! Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde son yürütülmekte ola çalışmalardan sonra, Faturalar problem olmaktan çıkıyor! Birçok kişini faturasını devlet ödeyecek haberleri  gündeme gelmeyi sürdürmekte. Bu çalışmalar sonrasında ise , Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi olan ailelerin geneline bazı destekler yapmayı devam ettirmektedir. Devlet bünyesinde yapılmış olan destekler arasında en çok rağbet alanlardan bir tanesi ; elektrik faturalı hakkında yapılmış olan yardımlar olmuştur.

Yardımdan yararlanmak için başvuru yapan kişiler, 118 TL tutarında olan bir yarım ödemesi alma hakkına sahiptirler. Herhangi bir şekilde makineye bağlı olarak yaşamaya devam eden yaşlılara ve hasta vatandaşa ödenen yardım miktarı ise; 200 TL olarak kararlaştırılmış oldu. Size yapılan destekleri ise, her ay PTT’ye başvuru yaparak alabilirsiniz. Fakat bu yardımlardan yararlanmak için, bazı şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Bu destekler yalnızca gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere verilmektedir.

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek! Yapılacak olan Yardımların Tutarı Nedir?

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek! Elektrik faturaları hakkında yapılmış olan desteklerin miktarı eve göre farklılık göstermektedir. Devletin desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, belli koşulları karşılaması halinde müracaat yapabilir ve bu fırsatlardan faydalanabilir. Desteklerin miktarları ise şu şekilde kararlaştırılmış olup ve vatandaşlarla da bildirilmiştir;

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek

  • Aile içerisinde 1 ya da 2 kişi var ise; aylık olacak şekilde 75 kilovatsaat yardım verilecek devlet bünyesinde 59,25 TL ödenek verilecektir.

 

  • Ailede bulunan kişi sayısı 3 ise, aylık 100 kilovatsaat destek yapılacak ve devlet bünyesinde da 79 TL ödenek yapılacak.

 

  • Ailede bulunan fert sayısı 4 ise; her ay 125 kilovatsaat destek yapılacak ve devlet bünyesinde de 118,50 TL bir ödenek sağlanacak.

Ödenekten Faydalanmak için Gelir Şartı Nedir?

Elektrik Faturalarını Devlet Ödeyecek! Devletin yapmış olduğu yardımları öğrenen bireylerin büyük birçoğu, ödenekten faydalanmak için gelir koşulu nedir? Şeklinde araştırma yapmaya koyulmuş durumda. Ülkemizde pek çok düşük gelirli olan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaş olduğu için; devletin vermiş olduğu ücretlerden herkesin faydalanması mümkün değildir. Bu desteklerden faydalanabilmek için  gereken şartlar şu şekilde bildirilmiştir;

 

  • İlk olarak hanede yer alan herhangi bir ferdin aldığı ücretin, asgari ücret miktarının 3/1 oranında olması gerekmektedir. (Bu şarta AGİ dahil değildir.)

 

Kişi başı düşen gelirin miktarı ise; 852 TL olarak değiştirilmiştir.

 

  • Eğer ailenizde 4 kişi varsa ve hepinizin toplam gelir tutarı 3.409 TL ve daha altı bir oranda ise hizmetlerden faydanmanız mümkün olacaktır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.