Elektrik Su ve Doğalgaz Faturalarına Zam Geldi Diyen Muhalefete Yanıt! Tüm Vatandaşın 188 TL’ye Kadar Faturalarını Devlet Ödeyecek!

Elektrik Su ve Doğalgaz Faturalarına Zam

0 311

Elektrik Su ve Doğalgaz faturalarına zam ile ilgili haberler neredeyse her gün yapılıyor. Genel olarak muhalefet partileri bu konunun üstüne gidiyor. Fakat faturalar ile ilgi oldukça çapıcı bir haber bugün geldi.

Pandemi dönemi ile birlikte ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşa devletten destek geldi. Devlet tarafından kişilerin doğalgaz, elektrik, su faturaları için fatura desteği sunmaktadır. Özellikle ekonomik olarak zor günler geçiren ve faturaları ödemekte zorlanan dar gelirli kişilere destek müjdesi verildi. Devlet tarafından elektrik doğalgaz su faturaları için her ay 188 TL destek ödemesi yapılacak. Bunun için başvurular başladı.

Elektrik Su ve Doğalgaz Faturalarına Zam

Elektrik Su ve Doğalgaz faturalarına zam

Devlet tarafından yapılan fatura yardımından kimler yararlanabilir? Fatura için başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye yapılır?  Başvuru için gerekli evraklar nelerdir?

Devlet tarafından doğalgaz su elektrik faturalarını her ay 188 TL devlet desteği sunulmaktadır. Özellikle ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs süreci ile birlikte birçok vatandaş ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Elektrik Su ve Doğalgaz faturalarına zam ; Bu süreçte öğrenci, işçi, memur ilgilendiren destek devlet tarafından açıklandı. Faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlara müjdeli haber verilirken elektrik faturası ile ilgili destek 2019 yılından beri verilmektedir. Pandemi etkisi ile birlikte de kış aylarının yaklaşması ile birlikte doğal gaz desteği bekleniyor. Belediyeler tarafından yardıma muhtaç kişilere su, elektrik, doğalgaz faturası konusunda destek paketi sunulmaktadır.  Bu kapsamda doğalgaz, su ve elektrik faturalarına devletten 188 TL her ay destek ödemesi yapılacak.

Devletten 188 TL’ye Kadar Fatura Desteği!

Öncelikle pandemi sürecinin etkisi ile birlikte dar gelirli ailelerin hayatları daha zor bir hale geldi. Devlet tarafından ekonomik açıdan zorluk yaşayan ihtiyaç sahiplerine kış aylarının gelmesi ile birlikte fatura desteği müjdesi verildi. Kişilerin su, doğalgaz ve elektrik faturalarına devlet destek verecek. Bu desteğin tutarı hane halkı sayısına göre farklılık gösteriyor. İhtiyaç sahibi aileler Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İl ve ilçe müdürlükleri,  valilikler, kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları, belediyeler üzerinden fatura yardımı için başvuruda bulunabilir. Elektrik, doğalgaz ve su faturaları için sunulan destek kapsamında en yüksek 188 TL’ye kadar fatura desteği sunulmaktadır.

Elektrik Su ve Doğalgaz faturalarına zam ;3 fatura türü kapsamında sunulan bu destek için başvurular yoğun bir ilgi gördü. Özellikle faturaların son dönemde zamlanması vatandaşın ödemekte zorlanmasına sebep olmaktadır. Elektrik faturasına gelen zamla birlikte kişiler faturalarını ödemekte zorlanıyorlar. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan kişilere fatura desteyi duyuruldu ve başvurular başladı. Başvuru kapsamında gerekli şartları taşıyan aileler için öncelikle hane halkı sayısına göre destek verilecektir. 5 kişi ve üstü hane halkı için 188 TL devlet desteği sunulmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.