Emekli Maaşları İçin Bankaların Çalışma Saatleri Kaça Kadar Açık

0

Tam kapanmaya girilen şu günlerde emekli maaşları ,ikramiyeleri ve diğer işlemler karşısında banka şubeleri hakkımda Türkiye Bankalar Birliği bir duyuru da bulundu. Emekli vatandaşların bayram ikramiyesi ve maaşlarının ne zaman ödeneceği konusunda tarih belli oldu. Ülkemizde korona virüsü kapsamında 17 Mayıs’ a kadar tam kapanma sürecektir. Bu kapsamda Bakan Süleyman Soylu emekli maaşlarına ilişkin önümüzdeki günler içinde karar alınacağını söyledi.

emekli maaşları

TBB, tam kapanma döneminde emekli vatandaşların maaşı ve emekli ikramiyeleri için ve diğer maaş ile aylık ücret ödemelerine ilişkin vatandaşlara duyuru yapıldı.

Emekli vatandaşların ikramiyesi ve maaşlarının ödeme tarihleri belli oldu.

Emekli Maaşları ve ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu!

17 Mayıs tarihine kadar süren tam kapanma dönemi içinde maaşların, ikramiyelerin ve diğer ödemelerin yapılması hakkında bankaların çalışma saatlerini Türkiye Bankalar Birliği vatandaşlara duyuruda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği açıklama şu şekildedir;

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlığı’ nın Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında Bakanlığın açıklamaları karşısında 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan emekli maaşları ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin korona virüsü salgını tedbirleri uyulması üzerine yoğunluğun önüne geçilmesi durumunda daha güvenilir ve kolay bir şekilde işlem yapılmasını sağlamak amacıyla Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafınca tüm banka şubelerinin çalışma saatlerine ilişkin bir tavsiye kararına varıldı.

Buna göre, üyeler;

Açık olacak olan bankaların şubeleri yeteri kadar personel bulundurmaları üzerine müşteri kabul etme saatlerini, 6,7,10,11 Mayıs tarihleri arasında 09:00- 12:30 ile 13:30- 16:30 arasında arife günü ise 12 Mayıs 2021 tarihlerinde 09:00 – 12:30 müşterilerine hizmet sağlayacağı belirlendi.

Banka şubeleri diğer günler içinde şubelerin 10:00-16:00 saatleri içinde müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu.

Toplumdaki korona virüsü salgını sebebiyle kendilerine ve çalışanların sağlığının korunması konusunda azami ölçüde çaba gösterilmesi konusunda tahminen banka müşterilerinin işlemlerinin ATM, internet veya mobil bankacılığı gibi yapabilecekleri konuda dışında şubelere gelinmesini tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz.

Türkiye Bankalar Birliği’ nın açılacak olan takvime uyulması suretiyle,

TC kimlik numarası veya açılacak olan diğer usullere göre kendi grubuna denk gelen süreleri kullanmak,

Emekli maaşlarının yatacağı bankanın en yakın şubesine gidilmesi,

Güzergaha ve zaman kurallarına uyulması,

Bu kurallara uyulması halinde ATM’ lere gidiş ve gelişler de sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacağı söylendi.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku