Emekli Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

Emekli Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

0 32

Emekli Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

Emeklilik kredisi adı altında doğum ve askerlik borçlanmasıyla yaşlılık aylığı bağlanabilecek olan sigortalılar da yararlanıyor. Geri ödeme yöntemi olarak ise 36 ayda emekli maaşından yapılıyor.

Yapılandırma kapsamında tüm borcunu kapatarak ve hizmet süresini ihya ederek, borçlanma yaparak emekli olabilecek tüm kişiler, isterlerse bu krediyi kullanabiliyor. Böylece de emeklilik için beklemiyor. Geri ödemeyi ise 36 ayda emekli maaşından yapabiliyor. Borcunu yapılandırarak emekli olabilecek tüm sigortalıların 30 Eylül’e kadar SGK İl Müdürlükleri’ne ve Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne başvurması şart.

Yapılandırılan bu borçların peşin ödeme tarihinin son gününe kadar Halkbank, Ziraat Bankası ve de VakıfBank tarafından kendi şahısların kredi kullanılabiliyorlar.

Kimler Bu Kredi Kampanyasından Yararlanabilir ?

  1. Birikmiş bir prim borcunu ödemesi durumunda 4A’dan veya da 4B’den yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar
  2. Primini kendi ödeyenler denilen EK5 ve de EK6 kapsamında çalışanlardan birikmiş olan prim borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek olan sigortalılar
  3. Hizmet borçlanması nedeniyle yaşlılık aylığı bağlanabilecek olan sigortalılar
  4. Geçmiş dönemde durdurulan hizmet sürelerini ihya etmek isteyenler vatandaşlar.

Vergi yapılandırmasında peşin ödeme veya da ilk taksit için verilen son tarih 1 Kasım. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ise ilk taksit ya da peşin ödemeler en geç 30 Kasım Salı günü yapılacak.

Yapılandırmaya 1 Aylık Ek Süre

Sunulan bu yapılandırma imkanında son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 1 ay boyunca ertelendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.