Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu Bulundu! Önlem Alınmadan Başvuru Yapan Yaşadı!

Man reading newspaper
0
Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu
Man reading newspaper

Emekli olmanın daha önce hiç duymadığınız bir yolu daha bulundu. Devlet tarafından önlem alınmadan başvuran emekli olabilecek.

Çalışan ve sigorta primi ödenen vatandaşlar şartları yerine getirdiği vakit emekli olma hakkı elde ederler. Çalışmayan vatandaşlar ise kendi isteğine göre sigorta primi ödeyerek gününü doldurduktan sonra emeklilik hakkı elde edebilecektir. Emekli olmanın daha önce hiç duymadığınız bir yolu daha böylelikle bulunmuş oldu.

Dışarıdan Prim Öde Emekli Ol

Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu

Çalışmayan ya da kendi isteğiyle işinden ayrılan vatandaşlar kendi primlerini ödeyerek belirli günlerini doldurarak emekli olabiliyor. 5400 gün prim şartını yerine getiren vatandaşların elde edeceği bu imkânın sigortalı bir iş de çalışmayan vatandaşlar için çok büyük bir fırsat olarak öne çıkar. Her yıl ödenecek tutarın belirlendiği isteğe bağlı işleyen sigortanın bu yıl içinde ödenmesi gereken asgari tutarı ise 1.144 TL olarak açıklandı.

Emekli Olmanın Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Yolu

İsteğe bağlı işleyen ve sigortalı bir işi olmayan vatandaşların yararlandığı bu haktan kimlerin faydalanacağı ise ayrıntılı bir şekilde açıklandı. 18 yaşını dolduran ve herhangi bir yerden yaşlılık ve hastalık ya da kazadan dolayı aylık alan vatandaşların bu haktan mahrum olacakları ifade edildi. Ayrıca sigortalı bir çalışanında bu haktan faydalanacağı ve isteğe bağlı prim ödeyebileceği açıklandı.

Asgari Ödeme Ne Kadar?

Vatandaşların kendi isteklerine göre ödeyebileceği ve günü dolduğunda emekli olabileceği sigorta sistemine en az yatırılacak tutar ise bu yıl için 1.144 TL olarak belirlendi. Ayrıca memuriyettik yapmış olan ama sigortasını tamamlamayan vatandaşlarında primlerini dışarıdan ödeyerek gününü doldurma hakkı bu şekilde tanınmış oluyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku