Emekli sigortalı ve sigortasız binlerce insanı ilgilendiren bir haber! Devlet ödüyor! Ve ücretsiz…

Emekli sigortalı ve sigortasız binlerce insanı ilgilendiren bir haber! Devlet ödüyor! Ve ücretsiz...

0

Emekli sigortalı ve sigortasız binlerce insanı ilgilendiren bir haber! Devlet ödüyor! Ve ücretsiz…

Emekli sigortalı aynı zamanda sigortasız binlerce insanı ilgilendiriyor. Sosyal güvenlik kurumu yönünden veriliyor. Ücretsiz bir şekilde insanlara sunuluyor.

Boyun,kırık, romatizma,bel fıtığı,spor yaralanmaları, parkinson ve inme gibi pek çok hastalığın tedavisinde uygulanan fizik tedavide sigorta hizmetleri binlerce insanı ilgilendiriyor. Evde sağlık hizmeti durumunda fizik tedavi ücretlerini devlet veriyor. Bir sene içerisinde bir bölge için en çok 30 seans fizik tedavi sosyal güvenlik kurumu yönünden veriliyor gazileri ise fizik tedavi hizmeti sınırsız bir şekilde veriliyor.

Tekrar olarak fizik tedavisi almak için gittiğimde Bir yıl geçmeden aynı bölge üzerinde fizik tedavisi

alınamaz bilgisi verildi tedavi seanslarında sınır nedir?

Sağlık birimleri uygulamasında rapordaki bazı tanılar devre dışı olmak üzere gelen her hasta için bir sene içerisinde bir bölgede en çok 30 seans fizik tedavi ücreti veriliyor. Aynı bölge için 30 seans olan tedavi en çok iki sağlık raporu düzenleme kapsamında tedaviyi 2 ayrı şekilde alma hakkına sahip
olunuyor.

Belimden fizik tedavi aldıktan sonra bacak ve kol dan anında fizik tedavisi alabilir miyim?

Bir hasta için son 1 sene içinde en çok bir bölge için ya da en çok 30 seans iki farklı vücut bölgelerinde toplam 60 seans olarak fizik tedavi ücreti karşılanıyor. Ben bölgesinde ise fizik tedavi alma hakkına sahip olan hasta bir sene içerisinde 30 seans olup farklı bir bölgede olmak koşulu ile bir bölgeden daha 30 seans fizik tedavi imkânına sahip olabilir.

Fizik tedavi uygulamaları için ek olarak para öder miyim ?

ek olarak ücret SGK ile sözleşmeli vakıf üniversiteleri olan özel sağlık kurum ile kuruluşları yönünden kurunca belirtilen yüzdesi geçmemek şartı ile insanlardan alınan paradır. O hastaneleri tercih eden genel sağlık sigortası durumunda olan insanlardan sut ve eklerinde yer edinen koruma fatura edilen işlem şekillerinin iki katına kadar ekpara alınabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku