Emeklilere bayramdan sonra bir müjde daha! Maaşlar yine zamlanıyor.

0 1.151

Emeklilere bayramdan sonra bir müjde daha! Maaşlar yine zamlanıyor. Emekli maaşları ne kadar olacak? Müjdeli haber detayları emekliler için belli oldu! İşte bayramdan sonraki zamlı emekli maaşları.

Emekli bayram ikramiyeleri ve kurban bayramında zamlı emekli maaşlarını ceplerine koyan milyonlarca SSK, Bağ Kur ve emekli sandığı emeklisi olan kişilere bayram sonrası bir müjde daha! Bir kez daha emekli maaşlarının değiştiği haberi geldi. Temmuz ayında emekli maaşlarına yine zam müjdesi geliyor. Emeklilerin maaşı artacak ve değişecek! Emekli maaşları ağustos ayında zamlandı!

Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Hem yılın ikinci yarısı( Temmuz ayı ) için kurban Bayramı’nda zamlarını ceplerine koyan emekliler hem de bin 100 TL bayram ikramiyesi hesaplarına geçti. Emeklilere bayramdan sonra bir müjde daha geldi. Ağustos ayında emekliler bir zam daha alacak!

Ağustos 2021 de böylece maaşları artmış olacak. Ağustos ayında milyonlarca emeklinin maaşı değişecek. Her yıl ocak ve temmuz aylarında bilindiği üzere yılın 6 aylık dönemleri için emekli maaşları TÜİK ’in açıkladığı emekli maaşları zamlanıyor.

6 aylık dönemler için açıklanan enflasyon oranı kadar SSK ve Bağ kur emeklileri zam alırken , emekli sandığına tabi olup emekli olan memurlar yüzde 3 oranında zam ve enflasyon ile bu oran arasında fark olduğu zaman arada bulunan fark kadar ödeme alıyor. 2021 yılının temmuz ayında emekliler yüzde 8,45 oranında zam almıştı. Şimdi de Bayram sonrası için merakla bekleniyor. Emekli maaşları bayram sonrasında yeniden artıyor ve değişiyor müjdesi! 2021 yılının ağustos ayında emeklilere yeni zam geliyor.

Emekli maaşlarına zam yeni müjdesi

SSK ve bağ kur emeklilerine 2021 yılının temmuz ayı içerisinde aylıklarına yüzde 8,45 oranında zam geldi. Emekli maaşlarına bu zam oranıyla birlikte tam olarak 610 TL değerinde artış oldu. Bağ kur tarım emeklisi için en düşük emekli maaşı bin 867 TL ye yükseldi. Bunun yanı sıra en düşük emekli aylıkları SSK ve memur emeklileri içinde değişti.

İki bin 219 TL yerine en düşük iki bin 624 TL maaşı 2 bin yılı öncesi SSK emeklisi olan bir kişi almaya başlıyor. tıpkı emekli bayram ikramiyeleri gibi Kurban Bayramının da gelmesiyle birlikte zamlı emekli maaşları da erken tarihte ödendi. 2021 Kurban Bayramına hem zamlı maaşlarını hem de emekli bayram ikramiyelerini milyonlarca emekli, böylece ceplerine koymuş bir şekilde girdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.