En Basit Projeye Devlet 200 Bin TL Destek Sunacak! Kısa Süreli Fırsatı Kaçırmayın!

Devlet 200 Bin TL Destek

0 59

Devlet 200 Bin TL Destek

Devlet 200 bin TL destek verecek. Projenin çok kapsamlı olması da ayrıca gerekmiyor. Böylece geri ödemesiz olarak verilmekte olan destekten vatandaşlar faydalanabilecek. Kısa süreli olarak devam edecek olan fırsat için herkes araştırma yapıyor.

TÜBİTAK kapsamında iş fikri olan kişileri desteklemek için 200 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek verileceği duyuruldu. Bu destekten yararlanabilmek için öncelikle bazı şartların taşınması gerekmektedir. Şartları taşıyanlara TÜBİTAK tarafından 200 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek sunuluyor. Öncelikle gerek pandemi dönemi gerek de pandemi  öncesinde binlerce kişiye destek veriliyordu. Ancak pandemi dönemiyle birlikte pek çok kişinin işleri kötüye gitti, işsiz kaldı.

Devlet 200 Bin TL Destek

Bu süreçte destek sağlamak amacıyla devletten 200 bin TL’ye kadar TÜBİTAK kredisi verilmektedir. Esnafların bu süreçte zorlu günler yaşaması para akışı sağlayamaması fiyatlarda yaşanan artışlar enflasyonun artması kişilerin kendi işini kurma düşüncesine çoğalttı. Devlet 200 bin TL destek verecek. Bu düşünce ile birlikte TÜBİTAK’a başvuru yapanlar başvuruları neticesinde projeleri onaylanır ise 200 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek alma fırsatını elde ediyorlar. TÜBİTAK tarafından verilen destekle ilgili ayrıntılı bilgiyi sizler için derledik.  Bu kapsamda her kesim girişimci desteklenmektedir. Öncelikle engelli bireyler 65 bin TL, eski hükümlüler 53 bin TL destek verilmektedir. Bir projesi ve iş fikri olana 200 bin TL iş desteği kredisi sunuluyor. Devlet 200 bin TL destek için başvurular başladı.

Projesi Olan Ve İş Kurmak İsteyen Devlet Desteğini Nasıl Alır?

Öncelikle iş kurmak isteyip nakit konusunda sıkıntı yaşıyorsanız projenizi devlete sunduğunuz da devlet size destek oluyor. Bu kapsamda da projenizi hazırlamanız gerekmektedir. Girişimcilere sağlanan destekler öncelikle TÜBİTAK tarafından bireysel genç girişimcilere 200 bin TL’ye kadar destek sunuluyor. Ülkemizde yeşil dönüşümü projesi kapsamında genç girişimcilere proje çağrısında bulunuldu. Yeşil büyümeye katkıda bulunan hizmet eden proje geliştiren kişilere ve ticari oluşumlara ürün hizmetlere yönelik fikir sunan kişilerin projeleri kabul edilecektir ve nu proje kabul edilecektir ve bu kredi kapsamında destek kredisi verilecektir.

Başvuru için son tarih ise 1 Kasım’ dır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan eski hükümlü vatandaşlar için asgari ücretin brüt tutarının 15 katına kadar iş kurma desteği sağlanırken bu destek tutarı günümüzde 53.662 TL’ye karşılık gelmektedir. TÜBİTAK üzerinde bu başvuru işlemi sağlarken aynı zamanda girişimcilik sertifikalarının olmasını istiyorlar. TÜBİTAK üzerinden girişimcilik sertifikasını alınmasından sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sadece hükümlülere değil engelli vatandaşlara da kendi işlerini kurmaları için proje destekleri sunmaktadır. Bu kapsamda 5000 işletme giderleri, 15000 işletme kuruluşu desteği, 45 bin TL’ye kadar da katkı sunmaktadır. Engelli kişilerin bu desteklerden yararlanabilmesi için engel oranı %40 olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.