Dünya genelinde yaşanan İnsanı hayrete düşüren en İlginç bebekler!

Dünya genelinde yaşanan insanı hayrete düşüren en ilginç bebekler!

0

Dünya genelinde yaşanan insanı hayrete düşüren en ilginç bebekler!

Bebekler kimi zaman çok kilolu, kimi zaman çok zayıf, kimi ise tedavisi olmayan bir hastalıkla geliyor.

İşte dünyaya gelen en ilginç bebekler…

Dünyanın en küçük bebeği Almila Toylar 2006 yılında 21 hafta 6 günlük iken dünyaya gözlerini açtı. O güne kadar 23 haftalık bir bebek haricinde daha küçük bir bebek anne karnından çıkarılmamıştı ve bu bebek yaşam mücadelesine büyük bir galibiyetle başladı. Doğum sonrasında kendi kendine nefes almaya başlayan ve hatta ağlayan bebek için doktorlar birkaç gün gözaltında tuttu. Amillia bebek 1.800 gram olarak dünyaya geldi ve annesine göre ise şişman bir bebek olarak gözüktüğünü belirtti.

Dünyanın en şişman bebeği İran’da doğan bu bebek 20 kilo ağırlığında ve doğduğunda 3.6 kilo olan bebeğin daha sonra hızlı bir şekilde kilo aldığı belirtiliyor. Bebeğin saat başı yemek yemesi yeme bozukluğundan kaynaklı olduğu belirtilirken 20 kilo olduğu da açıklandı.

alnında göz olan bebek!

Bebek tek gözlü olarak 2016 yılında Hindistan’da dünyaya geldi. Sağlık çalışanları ve uzmanlar bu durumun sebebinin deneysel kanser ilacına bağlı olduğunu düşünürken yazılan bir diğer rapora göre ise doğal bir bozukluğun yol açtığı da belirtilmektedir.
Kurbağaya benzeyen bebek!
Bebeğin boynu kafasının üst kısmına gömülmüş gibi duruyor. Bebek boyunsuz bir şekilde bebeğin gözlerini sıra dışı büyüklüğü ise insanın kafasını karıştırıyor. Bebek dünyaya geldikten 1,5 saat sonra hayatını kaybetti.

3 kolu olan bebek!

2006 yılında Çin’de 3 kollu bir bebek dünyaya geldi. 3 kolu ise tıpkı diğer kolları gibi gelişmiş bir durumdaydı. Bu durumun çok ender rastlandığını söyleyen doktorlar bebeğin kas ve avcunun gelişmemesi sebebiyle işlev görememesi durumunda fizik tedavisi gerektiğini belirtti.

7.75 kilo olarak dünyaya gelen bebek!

Sibirya’da 12 çocuğunu doğuran anne 7.75 kilo olarak dünyaya bir bebek getirdi. 43 yaşında olan anne bebeği özel yiyecekler alabilmek için paralarının olmadığını sadece patates erişte ve domates yediğini belirtti. Sadece bu çocuğunun değil diğer çocuklarının da 5 kilodan fazla dünyaya geldiklerini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku