Erdoğan Kredi Sicil Notu ile İlgili Açıklama Yaptı!

Erdoğan Kredi Sicil Notu

0

Erdoğan Kredi Sicil Notu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşların en büyük sorunu olarak son zamanlardaki ekonomik sıkıntılardan dolayı oluşan Kredi sicil notu sorunu sonunda yetkili kişilerin de Dikkatini çekmeyi başardı bu durumda uzun zamandan beri gerek hastalıkla mücadele noktasında gerek farklı sıkıntılardan dolayı birçok kişi Kredi kullanamamak dan dolayı yakınmak daire Kredi kullanılmamasının en büyük sebebi olarak Kredi sicil notunu düşük olması Yani kredi puanını istenilen düzeyde olmaması gelmekteydi kredi puanı düşük olan vatandaşlar hastalıktan dolayı ekonomilerinin bozuldu olan ve bu sebeple de kredilerin zamanında söyleyemediklerini belirtiler bu durumda normal bir şekilde Kredi ödemelerini geciktirmesi mümkün olmayan kişilerin bile kredileri gecikmiş durumda düştü.

 

Erdoğan Kredi sicil notu

Kredi sicil notu ile ilgili oldukça büyük bir çalışmanın olduğu uzun zamandan beri biliniyordu devlet tarafından Kredi sicil notunu bir kerelik adlı söz konusu durumda yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde bankalar ile devlet arasında yapılan anlaşma ile birlikte Kredi sicil notu tanımının yenilenmesi veya sıfırlanması söz konusu durumda böyle bir durumda herkesin Kredi notunun ilk baştaki seviyesine düşürülerek normal bir seviyeden tekrardan Kredi verileceği bilgisi üretiliyor.

 

Kredi sicil notu neden düşer

Erdoğan Kredi Sicil Notu

Kredi sicil notu vatandaşların daha önceki kullanmış oldukları Kredi veya kredi kartları ile ilgili sorun yaşamaları durumunda düşmektedir böyle bir durumda vatandaşlar kredi notunu düşmesinden dolayı ya istedikleri miktarda kredi alamazlar veya hiçbir krediye başvuru yapamazlar böyle bir durum 2 farklı seçenek sebebiyle olmaktadır bunun ilki Normal şartlar altında ekonominin normal seyretmesi durumunda vatandaşların bilerek ve isteyerek Bu kredileri ödemek durumudur ikinci seçenek ise doğal bir afet ve benzeri bir durumda vatandaşların kredilerine ödeyememesi halidir Şimdiki durum ise ikinci seçeneği kapsamaktadır doğal bir afet sebebiyle Birçok kişiyi işini getirmiş ve bu sebeple de mevcut olan kredileri ve kredi kartlarını ödeyememek dediler böyle bir durumda devlet tarafından bankalar ile yapılacak olan çalışma çerçevesinde af durumu söz konusudur. Erdoğan Kredi Sicil Notu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Daha önceki ödemeler zamanında yapılıyor mu

 

Erdoğan Kredi Sicil Notu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılacak çalışma çerçevesinde daha önceki kredileri zamanında ödenip ödenmemesi ile ilgili bir durum araştırılacak ve böylelikle vatandaşların kredileri ile ilgili olan sicil notuna sıfırlanması söz konusu olacak yani Hastalık döneminin öncesinde vatandaşları kredilerinin zamanında ödüyorlar sa ve bu durum sadece hastalık Dolayısıyla işletmelerinin veya işlerinin düşmesinden dolayı bu durum gerçekleşmişse vatandaşların krediye sicil notu tekrardan yapılandırılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku