Eski Hazine ve Maliye bakanı olan Berat Albayrak hastalığa yakalandı

Eski Hazine ve Maliye bakanı olan Berat Albayrak hastalığa yakalandı

0 105

Eski Hazine ve Maliye bakanı olan Berat Albayrak hastalığa yakalandı

Türkiye’de bir dönem boyunca Hazine ve maliye bakanı olarak görev alan Berat Albayrak hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.
Bir dönem boyunca ülkemizde Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alan Berat Albayrak hakkında hasta olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı olan Esra Albayrak ile evli eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak uzun bir süre boyunca medyada herhangi bir şekilde yer almıyordu. Berat Albayrak hakkında ise hasta olduğu iddiaları ortaya atıldı. Ekonomi yönetiminin başında olduğu süreç içerisinde sürekli şekilde gündem haline gelen eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bir hastalığa yakalandığı İleri sürüldü.

Berat Albayrak geçtiğimiz dönem içerisinde İnstagram hesabı aracılığıyla görevinden istifa ettiğinin metnini yayınlayarak görevinden istifa etmişti. Daha sonraki süreç içerisinde herhangi bir şekilde medyaya yansımayan Albayrak, geçtiğimiz günlerde koronavirüs hastalığına yakalandığı iddiaları ile gündeme geldi.

KRT’de yer alan haberler doğrultusunda İstanbul’daki evinde tedavi gördüğü öğrenilen Berat Albayrak’ın şu anki durumunun ise iyi olduğu açıklandı. Geçtiğimiz kasım ayı içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden istifa dilekçesini yayınlayan ve istifa eden Berat Albayrak, o günden bu zamana kadar ilk defa bir cuma namazında Fatih’te yer alan bir kuru fasulyeci’de kameralara yansımıştı.

Geri mi dönüyor?

Kasım 2022 tarihinde istifasını veren Berat Albayrak yeniden Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görevine başlayacağı iddiaları ortalıkta geziniyor. Gözlemciler hissine Berat Albayrak’ın bu dönüşü iddialarına karşı olarak temkinli davranıyor.

İstifası sonrasında uzun bir süre boyunca siyasette yer almayan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak tekrardan görevine döneceği iddiaları konuşulmaya başlandı. Siyaset gündeminde ise Berat Albayrak’ın yeniden üst düzey bir göreve başlamasının sürpriz bir durum olmayacağı görüşleri yer almakta. Fakat Berat Albayrak’ın görevini dönüp dönmeyeceği ya da yeni bir görevinin ne olacağı henüz belli değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.