Ev ve Araba Alacaklara 0 Faizli Kredi!

0

0 Faizli Kredi ile ilgili son dakika gelişmesi bulunuyor. TBMM aldığı yeni kararı açıkladı. Genel kuruldan çıkan karara göre tasarruf finansman şirketlerinin denetimi sağlanırken, asgari sermaye tutarları da 100 bin TL’ye çıkarıldı. Şirketlerin müşterileri artık herhangi bir ücret ödemesi yapmadan 2 hafta içerisinde vazgeçme hakkına sahiptir.

0 Faizli Kredi

Faizsiz ev ve araba satın almak isteyenler için genel kuruldan karar çıktı. Vatandaş tasarruf şirketlerinden dolayı artık mağdur olmayacak. Tasarruf finansman kuruluşlarının denetimini ve kontrolünü sağlayacak yasa yürürlüğe girdi. Yasa ile kişilerin konut, ev ve benzeri gayrimenkuller edinmek için faaliyet gösteren şirketlerin yaklaşık 30 yıl sonra denetimi yasalaşıyor. Bu sektörde hizmet gösteren yaklaşık 34’e yakın şube bulunuyor.

0 Faizli Kredi

Yapılan düzenleme ile kişiler bu kuruluşlarla yapmış oldukları anlaşmadan 2 hafta içinde vazgeçme hakkına sahipken kişi bu süreçte verdiği ücretlerin tamamını alma hakkında artık sahiptir. Katılım bedelin için ödediği ücret kuruluşa kalacak geriye kalan ücret kişiye tahsis edilecek. Ayrıca yasal izni ve belgesi olmayan tasarruf kuruluşları için 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve 5bin güne kadarda para cezası istemi bulunmaktadır. Bu süreçte tasarruf sahiplerinin paralarından kendi zimmetlerine para geçiren kişiler için 6 yıl ile 12 yıl arasında hapis cezası 5bin güne kadar para cezası verilecektir.

Ayrıca vazgeçen tasarruf sahibinin parasını 14 gün içinde ödemeyen kuruluşa 6naydan 12 aya kadar hapis cezası istenirken, 500 güne kadar para cezası da kesilebilir. Kişilerin şirket havuzunda bulunan paraları haciz edilemeyecek. Paralar amacı dışında kullanılmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku