Evde Bakım Yardımı İle İlgili Haber Bakan Yanık’ tan Geldi! Yardım Ödemeleri Bugünden İtibaren İhtiyaç Sahipleri İle Buluşuyor.

0 31

Engelli olup bakıma ve yardıma ihtiyacı olan vatandaş ve ailelerine, evde bakım yardımının bugünden itibaren yapılacağı hususunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklama yaptı.

Zor durumda olan engelli vatandaşlar için devletin belirlediği miktardaki ödemeler sonunda ihtiyaç sahipleri ile buluşuyor. Neredeyse aynı zorluğu çeken aileler, biraz da olsun rahatlayarak, evde bakım yardımı ödemeleri sayesinde teselli buluyor.

Yardım Ücretlerinin Miktarı

Evde bakım yardımı ücreti olarak belirlenen fiyat, engelli vatandaşların asli ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde. Hiç değilse ailenin zor durumdan kurtulması ve her ay alınması gereken malzemelerin alınması için belirlenen bu fiyat 1797 lira 97 kuruşa denk geliyor.

Engelli aile bireyine bakmaktan, çalışma imkanı bulamayan kişi de bu yardımdan faydalanıyor. Hem engelli aile bireyinin hem de kendisinin ihtiyacını az da olsa giderecek bu miktar, emeklerinin karşılığı olmasa da onların kalplerini serinletiyor.

Bakan Derya Yanık’ ın Ödemeler İle İlgili Açıklaması

Evde bakım yardımı hakkında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şu açıklamaları yaptı:

” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilen destekleri kapsamında, engelli vatandaşlarımız ile birlikte onlara bakmak zorunda olan ve bu yüzden çalışamayan aileleri desteklemeye devam ediyoruz. Kişi başına 1797 lira 97 kuruş yapılan bu ödemeler toplam olarak 968 milyon TL tutuyor. Vatandaşlarımızın hakkı olan bu ödemeleri geciktirmeden bugünden itibaren ödemeleri başlatıyor ve ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyoruz.

Ödemeleri çok uzatmayıp kısa sürede yani 20 Eylüle kadar tamamlamayı planlıyoruz. Böylelikle vatandaşlarımızı çok bekletmeden vaktinde teslimatın yapılmasını istiyoruz. Tüm ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımız ve ailesine hayırlar getirmesini diliyoruz “

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.