Evlenmeyi Kabul Etmeyen 13 Yaşındaki Kızını Yakarak Öldürdü!

Evlenmeyi Kabul Etmeyen 13 Yaşındaki Kızını Yakarak Öldürdü!

0 89

Evlenmeyi Kabul Etmeyen 13 Yaşındaki Kızını Yakarak Öldürdü!

Yaşanan bu kötü olay, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı olan Şıhmaksut Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre Filistin asıllı Suriye uyruklu olan 13 yaşındaki Amara Dwla’nın üzerine tiner döküldü. Dökülen tiner alev aldı.

Vücudunda çeşitli yanıklar oluşan Amara Dwla, olay yerine çağrılan bir ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan 13 yaşındaki kız çocuğu, yapılan tüm müdahaleye rağmen maalesef kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ateşe Verdikten Sonra Evden Kaçmış

13 yaşındaki Amara Dwla’nın hastaneye götürülürken babası Ahmet Mohammad Dwla ve kız kardeşinin ismini verdiği de ortaya çıktı. Ahmet Mohammad Dwla, kızları Amara vel Lamur Dwla’yla (13) birlikte yaklaşık 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi’ndeki bir eve yerleşti.

Çeşitli inşaatlarda çalışan baba Dwla, iddiaya göre kızı Amara’yı zorlayarak evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkması sonrası ise baba Dwla, Amara’yı dövdükten sonra banyoda üzerine tiner döktü ve sonrasında kızını ateşe verdi.

Baba Dwla, sesin duyulmaması için ise yüksek sesle müzik açtı, sonra küçük kızı ile birlikte evden kaçtı. Komşularının çığlıkları duyarak kapıyı kırmasının ardından ise evden çıkarılan ve ihbarla gelen ambulansla hastaneye kaldırılan 13 yaşındaki Amara Dwla doktorların tüm müdahalelerine rağmen maalesef kurtarılamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.