Fahrettin Koca “Bu Haber Akşamı Beklemez” Diyerek Flaş Açıklamalarda Bulundu

Fahrettin Koca "Bu Haber Akşamı Beklemez" Diyerek Flaş Açıklamalarda Bulundu

0

Fahrettin Koca “Bu Haber Akşamı Beklemez” Diyerek Flaş Açıklamalarda Bulundu

Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca, Şırnak’ın koronavirüs haritasında maviye döndüğünü tüm vatandaşlara duyurdu.

Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Bu haber akşamı beklemez: Şırnak bu işi yarına bırakmadı, şu anda da Mavi!”

Koronavirüs Son Durum

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu açıklandı. Türkiye’de son 24 saatte tam 297 bin 167 Covid-19 testi yapıldı, 21 bin 893 kişinin testi ise pozitif çıktı, 252 kişi maalesef hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölümlerde ki endişe veren görüntüye, “Farz edin ki bugün vefat eden 252 Covid~19 hastamız olan birisi için şu an taziye veriyorsunuz. Testi pozitif çıkmış ve birini aramış, siz geçmiş olsun diyorsunuz. Bu tabloda yer alacak olan uyarı, tam o anda düşünecekleriniz olsun.” paylaşımıyla büyük dikkat çekti. Öte yandan da yüzde 75 aşılama oranına ulaşan Kırıkkale ve Şırnak illeri mavi kategoriye yükseldi.

Aşılama Oranı Artıyor

18 yaş üstü vatandaşlarda birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 77.77 ikinci doz aşı uygulananların oranı ise yüzde 59.75 olarak kayıtlara geçti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku