Faizler Düşüşe Geçecek Mi? İşte İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

0 69

Faizlerin düşüp düşmeyeceği merakla beklenen konular arasında bulunur. Ev almak isteyen ya da evini değiştirmek isteyen, araba almak isteyen veya arabasını değiştirmek isteyen kısaca herkesin büyük bir merak ile beklediği konu faiz oranları ne zaman düşer ya düşecek mi sorularıdır. Bir sene içerisinde bankaların faiz oranları ile değişikliğe gitme durumları bulunur. Her bankanın tabi ki de güncel olarak bulunan faiz oranları da var.

Özellikle pandemi ile birlikte bankalara olan yönelme daha da artmış durumda bulunur. Çünkü pandemiden dolayı insanların büyük bir çoğunluğu istedikleri evi, arabayı ya da ihtiyaçlarını karşılamak için doğruca bankaya koşuyor. Bankalarda her ne kadar yıl içerisinde faiz oranlarında değişiklik olsa da yapmakta oldukları kampanyalar ile kişilere destek verecekler.

 

Bankaların Faiz Oranları Hakkında

Vakıfbank taşıt kredisinin faiz oranı %1.50, ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.55, konut kredisinin faiz oranı ise %1.37 oranından başlıyor.

Ziraat Bankası faiz oranları, tüketici kredisi faiz oranı %1.55, taşıt kredisi kaskolu faiz oranı %1.61, kaskosuz taşıt kredisi faiz oranı %1.63 konut kredisi faiz oranı ise %1.37 faiz oranlarından başlıyor.

QNB Finansbank faiz oranları, konut kredisi faiz oranı %1.69 ile başlar. ING bankasının faiz oranı ise konut kredisinde %1.59 faiz oranında başlar. Garanti BBVA bankasının konut kredisi faiz oranı %1.46 oranından başlar. ICBC konut kredisinin faiz oranı ise %1.89 oranından başlar. Halkbank konut kredi faiz oranı %1.38 oranından başlar. Yapı Kredi konut kredisi %1.37 faiz oranından başlar. TEB konut kredisinin faiz oranı %1.59 oranından başlar. Akbank konut kredisi faiz oranları %1.34 oranından başlar. İş bankası konut kredisi faiz oranları ise %1.40 oranından başlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.