Faizsiz kredi fırsatı ek maliyet talep edilmiyor masraf yok

Faizsiz kredi fırsatı ek maliyet talep edilmiyor masraf yok

0

Faizsiz kredi fırsatı ek maliyet talep edilmiyor masraf yok

Vatandaşlara kredi fırsatı geldi! Faizsiz şekilde kredi desteği avantajları sağlanacak. Ayrıca herhangi bir masraf ücreti ya da komisyon talep edilmiyor. Oluşan borcunu vadesinde ve düzenli bir şekilde ödemesini yapan vatandaşları ödüllendirmek amacıyla, bereketli kredi kapsamında faizsiz şekilde kredi avantajları başlatıldı.

Tarım Kredi üreticilerine ise bu sene tam olarak 600 milyon liralık faizsiz şekilde Kredi imkanı verildi. Tarım Kredi Genel Müdürü olan Poyraz yapmış olduğu açıklamalarda; “ Tarım kredi kapsamında vatandaşlara kullandırılmış olan krediler içerisinde faizsiz şekilde verilen kredilerin daha fazla şekilde verilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Vatandaşlara faizsiz şekilde kredi avantajları sağlanmakta. Herhangi bir ek ödeme koşulu olmadan kredi kullanabilme avantajları veriliyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi genel müdürü olan Fahrettin Poyraz bu senenin ilk 6 ay içerisinde üretici vatandaşlara 600 milyon TL’lik faizsiz bir şekilde kredi avantajları verdiklerini belirtti.

Yapmış olduğu açıklamanın devamında ise tarlalardan sofraya kadar gıda zincirinin bütün basamaklarında çiftçi vatandaşa, üretici vatandaşlara da aynı zamanda hizmet verdiklerini tarımsal alanda yetiştirilecek olan ürünlerin Ekim ve yetiştirme süreçlerinde de çiftçi vatandaşların tohum yem gübre gibi her alanda tarımsal ihtiyaçlarını en kaliteli ve güvenilir şekilde uygun kredi seçenekleri ile beraber karşılamış olduklarına dikkat çeken Poyraz, Ekim ayında hasat için üreticilere teknik destek ve sağladıklarını hasat sonrasında ise çiftçi vatandaşların ürün değerlendirilmesinde, yaşanmış olan pazarlama problemlerine de teker teker çözüm getirdiklerinin altını çizdi.

Çiftçilere alternatif kredi imkanları veriliyor

Çiftçiye alternatif imkanlar sunan Poyraz sözlerine şu şekilde devam etti;
Bu alanda Kredi kullanan vatandaşların ödeme alışkanlığına daha çok artması ve borcunu düzenli bir şekilde ödemesinin sonucunda ödüllendirilmesi amacıyla bereketli kredi kapsamında faizsiz bir şekilde kredi uygulamasını başlatmıştık.

Bu sene içerisinde ise en ortaklarımızın kısa vadeli sürelerle beraber motorin ihtiyaçlarını faizsiz bir şekilde karşılanması adına vadeli motorin kredisi, yem ihtiyaçlarının karşılanması adına ise yem kredisi fırsatları verilmişti. Bunun sonucunda ise vatandaşlara tohum gübre motorin gibi tarımsal alanlardaki ihtiyaçların giderilmesi adına toplamda 600 milyon lira değerinde faizsiz şekilde kredi imkanı verilmiş oldu.

Tarım Kredi adı altında kullandırılmış olan krediler çerçevesinde ise faizsiz şekilde verilen kredilerin ağırlığını daha çok artırmayı ve bütün vatandaşların bu krediden yararlanmasını amaçlıyoruz şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku