Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar 12 Ay Ödemesiz 60 Ay Vadeli

Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar

0 567

Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar ; Faizsiz krediye başvuru nasıl olur? 12 ay geri ödemesiz İle 60 ay vade imkânıyla yardım müjdesi geldi. Peki kimler başvuru yapabilir?  Ayrıntılar haberimizde.

Pandemi döneminde her kesimden insanlar ekonomik anlamda oldukça sıkıntılı etkilendi. Yaşanan bu zorlukların giderilmesi içinde hükümet kanadından pekçok destek paketi açıklanmıştı. 12 ay geri ödemesiz ile 60 ay vade imkanıyla verilen yardım kredisi de pekçok kesimin gündeminde.

Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar

KOBİ’ler için her geçen gün daha iyi ve daha avantajlı kredi yardım paketleri açıklanıyor. Yeni fırsatlardan faydalanmak isteyen KOBİ’ler için bir paket daha gündemde. Uzun süredir sistem olan KGF, yapılan yeniliklerle beraber KOBİ’li insanlara fırsat niteliğinde geliyor. Son günlerde çoğu bankanın da gündeminden düşmeyen KGK nedir  ile nasıl alınır? Başvurular nasıl yapılır, kimler faydalanabilir? İşte KGF tarafından yapılan yeni açıklamalar ve başvuru tarihleri burada.

Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar

KGF yani Kredi Garanti Fonu, KOBİ’li insanlara destek vermek, yatırımlarının ve firmalarının finansmanında kredi kullanmalarına destek olmak için kefalet sağlamak hedefiyle ortaya çıkmıştı. Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar ;Kredi Garanti Fonu’nundun yapılan açıklamalara rağmen 15 banka da KOBİ’lere 12 ay geri ödemesiz şekilde kredi imkanı sunacak. Müracaata dair açıklamalar ile başvuru adımları da paylaştı. Şimdi ise pekçok insan KOBİ yardım kredisi nasıl alınır diye araştırma yapıyor.

300 Milyon Türk Lirası Değerinde Hibe

Kredi Garanti Fonu’nun ile Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağladığı 300 milyon Türk lirasındaki hibe hariç kendi öz kaynaklarından da 300 milyon Türk lirası değerinde verdiği destek bulunmakta. Tüm bu yardımlar ile oluşan Garanti Fonu ile beraber KOBİ’li insanlara 6 milyar Türk lirası değerinde kefalet sağlanacak.

Başvuru Adımları

Kredi garanti fonu sayfası tarafından yapılan son açıklamalara göre verilmesi amaçlanan kredi hacmi 7,5 milyar Türk lirası. AYF Kont garanti tutarı ise 300 milyon Türk lirası kadar olacak.

Proje kaynakları ise % AYF kont garantisi ile P Kredi Garanti Fonu öz kaynağından oluşmakta. Amaçlanan kefalet hacmi ise 6 milyar Türk lirası. KOBİ’lerin başvuruları da 2022 nisan ayının ilk gününe kadar sürecek. Tazmin üst limiti ise olarak belirlendi.

Asgari 36 Ay Azami 60 Ay Vade İmkanı 12 Ay Ödemesiz Dönem

Faizsiz Kredi Veren Yeni Bankalar ;Kredi Garanti Fonu’ndan gelen sunuma göre kredi 12 ay ödemesiz dönemle beraber en 36 en çok ise 60 ay vade imkanıyla elde edilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.